Nowa rubryka na fakturach. Od teraz przedsiębiorcy będą mogli wpisać powód, dlaczego ich nie zapłacą

Fot. 123rf.com
Dobre wieści dla biznesu. Dziś znika jedna z największych przeszkód stojących na drodze między zyskiem a przedsiębiorcami.

– Z dniem dzisiejszym każda z faktur wystawionych w Polsce będzie zawierać rubrykę do wpisania powodu, dla którego odbiorca faktury nie zamierza jej płacić – dowiaduje się ASZdziennik.

Co prawda firmy zrzeszone w Stowarzyszeniu Finiata już zapowiedziały, że będą ignorować to pole, bo faktury mają być zapłacone od razu, ale skupiające tysiące przedsiębiorców Stowarzyszenie Januszy Biznesu triumfuje. Po latach ich główny postulat nareszcie wchodzi w życie.

– Lepiej późno niż wcale – komentuje właściciel hurtowni na Pomorzu. – Co się człowiek nakombinował, żeby nie płacić, to jego. A to udawanie, że nas nie ma, a to odbieranie telefonów i mówienie, że pomyłka, a to "już idzie przelew, tylko księgowa wróci".

Wtóruje mu wspólniczka w biurze rachunkowym.

– Koniec z udawaniem, że mam horom curke. Ja przecież mam syna – wyznaje.

Nowa rubryka pojawi się teraz pod miejscem na tytuł zapłaty. Ustawodawca planował początkowo, żeby przedsiębiorcy mogli wybierać już z gotowych odpowiedzi, ale po konsultacji ze Stowarzyszeniem Januszy uznano, że lepiej zostawić puste pole.

Niech się frajerzy domyślają.

To jest ASZdziennik dla Finiata.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...