Uroczyste obchody rocznicy 13. grudnia. Prezydent, premier i posłowie PiS będą dziś spali do południa

36. rocznica spania do południa nareszcie zyskała właściwą oprawę. Obchody tego wybitnego manewru Jarosława Kaczyńskiego trwają w całym kraju.
36. rocznica spania do południa nareszcie zyskała właściwą oprawę. Obchody tego wybitnego manewru Jarosława Kaczyńskiego trwają w całym kraju. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
13 grudnia to data symbol w historii Polski. Po raz pierwszy jednak ta kluczowa dla Narodu rocznica zyskała oprawę, na jaką zasługuje.

– Prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki wezmą udział w uroczystych obchodach rocznicy spania do południa – poinformowały kancelarie najważniejszych osób w państwie.

Prezydent i premier zamierzają więc dziś obudzić się o 12.00. Następnie pójdą do kościoła w kompletnej nieświadomości. Tak dostrzegą, że w środku panować będzie potworny tłok, choć złożą to na karb obecności Obrazu Najświętszej Marii Panny. Kazanie jednak zgodnie z tradycją będzie jednak "jakieś dziwne". Obchody zakończy powolne zorientowanie, że coś się stało.

Jak dowiaduje się ASZdziennik powyższy plan, dokładnie odzwierciedla genialne zachowanie Jarosława Kaczyńskiego z 13 grudnia 1981 roku.

– Jako rzeczywisty lider Solidarności nie mógł pokazać, że wie, co się dzieje i to się opłaciło. Amatorzy Wałęsa, Borusewicz czy Geremek wpadli, a mózg ruchu chodził wolno, bo SB była tak zdezorientowana, że zapomniała go internować – tłumaczy nam Beata Mazurek.

Do uroczystych obchodów dołączył cały klub PiS, który nie zamierza wychodzić z łóżka do godziny 12.00.

Dyscypliny ma pilnować Stanisław Piotrowicz.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...