KRRiT, już nie musicie dawać TVN 1,5 mln kary! Właśnie ich ocenzurowaliśmy w waszym imieniu

KRRiTV ocenzurowała TVN24, nakładając na nie karę w wysokości 1,5 mln zł.
KRRiTV ocenzurowała TVN24, nakładając na nie karę w wysokości 1,5 mln zł. Fot. TVN24
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN24 karę w wysokości blisko półtora miliona złotych za sposób, w jaki stacja relacjonowała tzw. "pucz" z 16-18 grudnia 2016 roku. Droga KRRiTV, już nie musicie cenzurować mediów, bo zrobiliśmy to za was! Oto tekst opisujący grudniowe wydarzenia w Sejmie i pod Sejmem przycięty tak, że na pewno wam się spodoba.


Kryzys rozpoczął ██ 16 grudnia ██████ ███████ ██████Michał███ ████████Szczerba ███████████ ████████████ ████████████ ████████ █████████.

– Panie marszałku ██any, ██████ – zaczął swoje wystąpienie Szczerba, który miał ze sobą kartkę z napisem █Wolne ████ PO. Chciał █████████████████████████ ogłosić przerwę. W trakcie przerwy posłowie opozycji – głównie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – otoczyli mównicę sejmową i podwyższenie, na którym znajduje się fotel marszałka Sejmu, rozpoczynając tym samym strajk okupacyjny. Oświadczyli, że domagają się ████████████by████████ ████████ ████ posłowie PiS i członkowie rządu opuścili salę plenarną Sejmu i przeszli do Sali Kolumnowej ███████ ███████ ██████ ████W tym czasie posłowie opozycji nadal blokowali ███████ █████ ████ budżet na 2017 rok. ████████████ ████████ Opozycja do dziś kwestionuje ██████ Sejm█ Podczas gdy posłowie PiS przyjmowali budżet, przed budynkiem Sejmu zaczęli gromadzić się zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. Przed północą protest rozszerzono. Demonstranci zablokowali wyjścia z Sejmu, uniemożliwiając posłom PiS i członkom rządu opuszczenie parlamentu. ████████ ████ Dochodziło do przepychanek między parlamentarzystami, opozycja ██████ poturbowa██████████████████ła██████ premier ██ Szydło oraz ████████████████████████ szpaler policji.

Politycy PO, Nowoczesnej i PSL zażądali od marszałka Kuchcińskiego███████ █siedzenie ████████████ ██████ ████████████. ██████Piątkowe obrady w Sali Kolumnowej, podczas których przyjęto ustawę budżetową, były ██legalne. ██████ zgromadzono wymagane█ kworum, ██████ wiadomo, kto ██████brał udział w głosowaniu. ██████████████████████████████████████████ wszystko odbyło się zgodnie z prawem████████████. █We wszystkich głosowaniach przeprowadzonych w Sali Kolumnowej Sejmu w dniu 16 grudnia 2016 r. brała udział wymagana Konstytucją RP liczba posłów██████ ████████████ ██████ wszyscy posłowie, którzy brali udział w 33. posiedzeniu Sejmu, zostali poinformowani o kontynuowaniu obrad w Sali Kolumnowej█████████ ████████████ █████████ █████ █████████.

Dla porównania fragment oryginalnego artykułu z TVN24:

– Panie marszałku kochany, muzyka łagodzi obyczaje – zaczął swoje wystąpienie Szczerba, który miał ze sobą kartkę z napisem "Wolne media w Sejmie". Poseł PO chciał złożyć poprawkę dotyczącą Sinfonii Varsovii, lecz marszałek postanowił go wykluczyć i ogłosić przerwę. W trakcie przerwy posłowie opozycji – głównie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – otoczyli mównicę sejmową i podwyższenie, na którym znajduje się fotel marszałka Sejmu, rozpoczynając tym samym strajk okupacyjny. Oświadczyli, że domagają się przywrócenia do udziału w obradach posła Szczerby. Po godz. 20 posłowie PiS i członkowie rządu opuścili salę plenarną Sejmu i przeszli do Sali Kolumnowej, w której miało się odbyć posiedzenie klubu PiS, a następnie kontynuowano przerwane obrady izby. W tym czasie posłowie opozycji nadal blokowali mównicę, podczas gdy część z nich próbowała się dostać do Sali Kolumnowej. Ostatecznie późnym wieczorem w Sali Kolumnowej uchwalono budżet na 2017 rok. Przyjęto również tzw. ustawę dezubekizacyjną. Opozycja do dziś kwestionuje ważność głosowania. Podczas gdy posłowie PiS przyjmowali budżet, przed budynkiem Sejmu zaczęli gromadzić się zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. Przed północą protest rozszerzono. Demonstranci zablokowali wyjścia z Sejmu, uniemożliwiając posłom PiS i członkom rządu opuszczenie parlamentu. Sytuację wewnątrz budynku relacjonowali na bieżąco w mediach społecznościowych politycy opozycji. Dochodziło do przepychanek między parlamentarzystami, opozycja informowała o poturbowaniu przez Straż Marszałkowską posłanek. Kolumna samochodów z politykami partii rządzącej, m.in. z premier Beatą Szydło oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, wyjechała z Sejmu dopiero przed godz. 3 w nocy. Polityków ochraniał szpaler policji. Chwilę trwały przepychanki pomiędzy funkcjonariuszami a demonstrantami blokującymi wyjazd polityków. Politycy PO, Nowoczesnej i PSL zażądali od marszałka Kuchcińskiego, by zwołał ponownie posiedzenie Sejmu na 20 grudnia – tak się jednak nie stało. Zdaniem opozycji piątkowe obrady w Sali Kolumnowej, podczas których przyjęto ustawę budżetową, były nielegalne. Opozycja twierdzi, że nie zgromadzono wymaganego kworum, przekonuje też, że nie wiadomo, kto tak naprawdę brał udział w głosowaniu. W następnych dniach pojawiały się kolejne wątpliwości dotyczące przebiegu głosowania. Po głosowaniu marszałek Sejmu wielokrotnie przekonywał też, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i nie ma potrzeby jego powtórki. "We wszystkich głosowaniach przeprowadzonych w Sali Kolumnowej Sejmu w dniu 16 grudnia 2016 r. brała udział wymagana Konstytucją RP liczba posłów" – zapewniał w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy. Marszałek podkreślił, że wszyscy posłowie, którzy brali udział w 33. posiedzeniu Sejmu, zostali poinformowani o kontynuowaniu obrad w Sali Kolumnowej. "Powyższa informacja została przekazana posłom drogą SMS-ową oraz w formie komunikatu wyświetlanego na ekranach w sali plenarnej Sejmu" – czytamy w piśmie.


To jest ASZdziennik, ale to ██████.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...