Najdziwniejszy news ASZdziennika. Zastanawiałeś się co by było, gdyby faktury były ludźmi?:P

Fot. Josh Hallett / flickr.com/photos/hyku / 123rf.com
Ponad 20 skrajnie przeterminowanych faktur za usługi reklamowe utknęło na lotnisku Księgowość i od blisko roku koczuje w uwłaczających płatnościom warunkach – dowiaduje się ASZdziennik. Sytuacja jest dramatyczna. Przelewy nie mogą wystartować, bo pas startowy zatarasował tajemniczy, monstrualny obiekt.

Zdaniem specjalistów od rachunkowości, jest to niechlujnie zaparkowana Nieterminowość należąca do szefa portu lotniczego.

– Płatności za F/01/2017/43 i F/04/2017/76 miały przylecieć do mnie latem, chcieliśmy wspólnie wybrać się nad Bałtyk – rozpacza jeden ze stęsknionych za długo niewidzianymi pieniędzmi klientów. – Szef lotniska zapewniał, że osobiście dopilnuje, by płatności wystartowały lada chwila.

Klient miał wtedy usłyszeć, że opóźnienie nastąpiło nie z winy kierownika lotniska, i że jego fakturom przygotowano wypoczynek w dogodnym otoczeniu biurowym, w pobliżu licznych dziurkaczy, zszywaczy i kserokopiarek.

– Zrozumiałem, bo każdemu zdarza się zapomnieć - dodaje klient. - Ale coś mnie tknęło, gdy pomimo doskonałych warunków na swoim lotnisku, nadal nie wydawał zgody na start.

Oficjalnie podane powody trwających od stycznia opóźnień w odlotach to m.in. dotkliwe przeziębienie i urlop zdrowotny kontrolerki ruchu pani Bożenki, wielka awaria systemu komputerowego w wieży kontrolnej i bałagan po odmalowaniu ścian w hali odlotów. Bez zabookowanych płatności faktury nie mogą wydostać się z lotniska i od roku koczują w ponurych biurowych segregatorach, choć ich termin wymagalności już dawno minął.

– Gdybym wiedział jak to się skończy, od razu wysłałbym je w tę podróż Finiatą – twierdzi rozczarowany klient, który każdego dnia wypatruje nadlatującego przelewu. – Znajomy tak zrobił, pieniądze przyleciały do niego tego samego dnia i spędzili razem uroczy urlop bez stresu i zmartwień.


Tymczasem na lotniksu Księgowość trwa paraliż. Na miejsce próbowano wezwać Sumienie szefa portu lotniczego by zepchnęło z pasa jego Nieterminowość, ale pomimo podniesionego alarmu – nie odpowiada.

To jest ASZdziennik dla Finiata.pl.
Trwa ładowanie komentarzy...