Sukces zabawnego GIF-a. Samodzielnie odwrócił uwagę 7 mld ludzi od realnych problemów świata

- Bez niczyjej pomocy stał się tematem najczęściej czytanego newsa w serwisie BBC - twierdzą zachwyceni internauci, którzy tylko udostępniali.
- Bez niczyjej pomocy stał się tematem najczęściej czytanego newsa w serwisie BBC - twierdzą zachwyceni internauci, którzy tylko udostępniali. Fot. 123rf.com
Ma tylko 1,5 megabajta i niską rozdzielczość, ale popularności zazdroszczą mu już zmiany klimatyczne na Ziemi, najnowsza próba atomowa Kim Dzong Una i propagandowe zagrywki Kremla. Niewielki GIF ze skaczącymi słupami wysokiego napięcia samodzielnie odwrócił uwagę 7 mld ludzi od wszystkich problemów współczesnego świata.

Internautów podzieliła odpowiedź na pytanie, czy rzeczywiście słyszą odgłos podskakującego słupka. Wcześniej podobny wyczyn udał się jedynie nowemu trailerowi "Gwiezdnych Wojen", niebiesko-czarnej lub złoto-białej sukience oraz liście "10 rzeczy, które zrozumie tylko posiadacz kota" – ustalił ASZdziennik.
– Próbowaliśmy na różne sposoby, ale dopiero ten maluch odciągnął ekoterrorystów od Puszczy Białowieskiej - zaciera ręce minister środowiska Jan Szyszko, który zabiega już o przyznanie GIF-owi Orderu Odrodzenia Polski. - Harvestery i koła łowieckie poślę tam później, teraz Rada Ministrów po prostu musi to zobaczyć! - dodaje zachwycony Szyszko, zlecając asystentom druk i wysyłkę GIF-a na rządowej papeterii.

– Allahu A..., ooo, urocza elektrownia hasa na skakance! – usłyszeliśmy z kolei w europejskiej komórce Państwa Islamskiego.

Medioznawcy z którymi rozmawiał ASZdziennik zachecają małego GIF-a, by korzystał ze swoich pięciu minut sławy ile tylko może. Zachwycony iluzją akustyczną świat będzie podawał go dalej jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni.

Zmiany klimatyczne na Ziemi, najnowsza próba atomowa Kim Dzong Una i propagandowe zagrywki Kremla nie mają się jednak z czego cieszyć. Na miejsce GIF-a ze skaczącymi słupami szykuje się już bowiem słodki GIF ze szczeniaczkiem basseta potykającym się o własne uszy, pierwsze filmiki z walki o karpie w Lidlu i youtube'owa kompilacja największych faili listopada.

To jest ASZdziennik, ale czy ty też słyszysz tego GIF-a?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...