Tylko u nas: Wywiad ze śniegiem! Zdradza nam, jakie są jego plany podczas krótkiej wizyty w Polsce

Wywiad ze śniegiem
Wywiad ze śniegiem Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
To kolejny raz, kiedy śnieg odwiedza Polskę. Skorzystaliśmy z okazji i wypytaliśmy go ile u nas zostanie i co przygotował dla nas w tym roku.

ASZdziennik: Polskę odwiedzasz co roku, ale twoje ostatnie wizyty były coraz krótsze. Czy tym razem zostaniesz u nas dłużej?

Śnieg: Obawiam się, że nie. Wpadłem dosłownie na tydzień, dwa. Trochę zabaluję i przed świętami będę się zbierał.

W zeszłym roku byłeś zdecydowanie dłużej, przez cały styczeń...

Aaa, wiem, o czym mówisz... To nie byłem ja, tylko moja koleżanka, Szara Mokra Breja. Wiele osób nas ze sobą myli, choć ja, szczerze mówiąc, nie widzę podobieństwa.
OK, opowiedz o swoich planach. Co będziesz robić w Polsce?

Zawsze na początku odwiedzam moich starych znajomych - drogowców. Mamy taką małą tradycję, że zjawiam się u nich niespodziewanie i krzyczę "Niespodzianka!". Nigdy się tego nie spodziewają!

A odwiedzisz też polskich fanów białego szaleństwa?

Jasne. Jak co roku chętnie zjawię się w górach spowodować chaos na Zakopiance, ale pewnie więcej czasu niż w Polsce spędzę na Słowacji. Sorry, ale tam po prostu mają lepsze warunki.

Jak jeszcze spędzisz ten czas?

Na pewno pobawię się z kierowcami w tradycyjne "Gdzie jest twój samochód?" i poprzykrywam zamarznięte kałuże na chodnikach. Oczywiście pamiętam też o najmłodszych, więc wezmę też udział w lepieniu śnieżek. To znaczy przez jakieś piętnaście minut, kiedy będę w odpowiedniej formie pomiędzy suchym lodowym pyłem a cieknącą mazią.

A na pewno nie zostaniesz na święta? Wiele osób na ciebie liczy.

No nie dam rady. Ale spokojnie, odwiedzę was jeszcze, kiedy będziecie się mnie najmniej spodziewać.

Na przykład w maju.

Trwa ładowanie komentarzy...