Wyczyn młodej pary z Krakowa. Zrobili pierwsze zdjęcie ślubne, które zalajkujesz bez zażenowania

Fot. Wikimedia Commons / facebook.com/KrakowskiAlarmSmogowy
Chcieli tylko pokazać, że dla samochodu zawsze jest alternatywa. Przypadkiem zrujnowali biznes fotografii ślubnych w całej Małopolsce. Basia i Radek z Krakowa pojechali na swoje wesele tramwajem i zrobili sobie jedyne w kraju zdjęcie ślubne, na które można patrzeć bez zażenowania – dowiaduje się ASZdziennik.

– To miał być tylko ich skromny wkład w uświadomienie Krakowowi, że przesiadka z samochodu do komunikacji miejskiej to tak naprawdę nic trudnego – załamuje ręce świadkowa ze strony panny młodej. – Gdybym wiedziała jak to się skończy, siłą zawlokłabym ich do zakładu na tło fototapety z jakimś wodospadem.
Na uroczym zdjęciu zrobionym w jednym z krakowskich tramwajów widzimy cudowną parę młodą, z której oczu wyczytać można miłość, wierność oraz troskę o aktualne stężenie pyłów PM10, benzopirenu i dwutlenku siarki w powietrzu. Rodzina i przyjaciele Basi i Radka są zgodni. To jedyna fotografia ślubna, na którą można patrzeć godzinami.

– Gdy zaprosili nas na oglądanie zdjęć ze ślubu, ciarki po plecach przeszyły nas ze strachu - usłyszeliśmy od przyjaciół pary młodej. – Wszyscy pamiętamy przecież czasy VHS-ów i 180-minutowych filmów weselnych z wujkiem Zdzisiem przy rosole w roli głównej.

Na szczęście okazało się, że nie było powodów do obaw. Zdjęcie było na tyle urocze i przemyślane, że na Facebooku zebrało już blisko 2 tysiące lajków. Nie wszystkim jest to jednak na rękę.

– Cała inwestycja w drona do filmowania wesel z wysokości 150 metrów na nic - rozpacza jeden z fotografów ślubnych z Krakowa. – Trzeba było kupić tramwaj.

Jak ustalił ASZdziennik, na fotogrfię zareagowało też smogowe środowisko warszawskie. Tysiące dojeżdżających do pracy autem mieszkańców stolicy po raz pierwszy na własne oczy ujrzało bowiem, że zawsze można skorzystać z tramwaju.

Nawet mając wyjątkowo restrykcyjny dress code.

PS. Jak poinformował w #ASZteamie nasz czytelnik Artur, zdjęcia ślubne które lajkuje się bez zażenowania można zrobić też w Warszawie.
To jest ASZdziennik, ale za smog odpowiadają nie tylko piece na paliwa stałe. Pyły generowane przez transport samochodowy to m.in. cząsteczki sadzy, popiołów i metali ciężkich.
Trwa ładowanie komentarzy...