Miły gest nowego "Wiedźmina". Na 70 sekund daje zapomnieć o gniocie z Żebrowskim [trailer]

Fot. facebook.com/witcherfanfilm
Rany emocjonalne to uraz, który można skutecznie wyleczyć. Wierzą w to twórcy filmu "Pół Wieku Poezji Później", polskiej fanowskiej produkcji osadzonej w uniwersum "Wiedźmina". Swoim filmem chcą wyleczyć wciąż jątrzące się rany po ataku "Wiedźmina" z 2001 roku z Michałem Żebrowskim w roli głównej.

– Na naszym planie każdego dnia badamy co powstanie, gdy zamiast kiczu i komercyjnych zapędów dodamy do realizacji trochę pasji i uwielbienia dla świata stworzonego przez Sapka – zdradził w rozmowie z ASZdziennikiem jeden z pracujących przy filmie aktorów. – Takie rany goją się trudno, ale wierzymy, że po 16 latach w końcu uda się zwalczyć ten ból.
Wyniki pierwszych badań po podaniu trailera są obiecujące. Widzowie twierdzą, że uczucie zawodu zelżało i powróciła wiara w to, że nad Wisłą może powstać film, który z szacunkiem odniesie się od sagi.

Ekipa filmu zapewnia, że badania nad terapią są prowadzone w modelu non-profit, a środki pozyskano m.im. dzięki wsparciu rodzin ofiar poprzez kampanię crowdfundingową. Dzięki temu udział m.in. Zbigniew Zamachowski, który ze spotkania ze szkaradą w 2001 roku cudem wyszedł cało i zna wszystkie jej czułe punkty.

– Na casting przyszedł też Złoty Smok znany z pamiętnej roli w poprzedniej produkcji i błagał chociaż o rolę byle trupojada - usłyszeliśmy od ekipy filmowej. – Z ciężkim sercem, ale musieliśmy odesłać go z kwitkiem i wytłumaczyć, że jego 5 minut już się skończyło.


Pracujący nad flmem fani zapewniają, że wyczekiwana od dawna odtrutka pojawi się w internecie 21 czerwca 2018 roku, w dniu 70 urodzin Andrzeja Sapkowskiego.

To jest ASZdziennik, ale fani Sapkowskiego własnymi siłami naprawdę mają szansę przebić wysokobudżetową produkcję.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...