Wpadka "Vogue'a". Ekstrawagancka fryzura Polki którą wypromował to tylko efekt noszenia czapki

W atmosferze skandalu z zajmowanym od 30 lat stanowiskiem pożegnała się redaktor naczelna amerykańskiego "Vogue'a" Anna Wintour – dowiaduje się ASZdziennik. To efekt kontrowersyjnej sesji okładkowej, na której modelka pozowała w wyjątkowo ekscentrycznym uczesaniu.

Dopiero po tygodniu wyszło na jaw, że fryzura, którą po publikacji "Vogue'a" pokochali styliści od Nowego Jorku po Mediolan, to tylko efekt noszenia ciepłej wełnianej czapki przez 23-letnią Polkę z Łomianek pod Warszawą.

– Asymetryczna i prowokacyjnie płaska grzywka rzuca wyzwanie fantazyjnie pofalowanym i drapieżnie zwichrowanym bokom - zachwycała się na łamach magazynu gwiazda modowego dziennikarstwa Sandra Giroux. – Konserwatywne salony Paryża bały się takiego wyboru i dopiero odważna polska szafiarka z Instagrama powiedziała głośne "nie" i zerwała z przebrzmiałą modą na włosy błyszczące, witalne i puszyste.
"Odważna polska szafiarka z Instagrama", ktora znalazła się na okładce "Vogue'a", to 23-letnia Martyna Opałka, studentka polonistyki z Łomianek. Jak dotąd na swoim profilu zamieszczała głównie zdjęcia Faworka, jej 2-letniego uwielbiającego pieszczoty kota.

– I nagle mój Instagram eksplodował – przyznaje Martyna. – Pod spontanicznym selfie, które zrobiłam sobie chwilę po zdjęciu płaszcza i czapki w szatni UW, pojawiło się ponad 2,5 tysiąca komentarzy i propozycja udziału w kampanii L'Oréala.

Dopiero jeden z 3 mln nowych obserwatorów Martyny zdradził jej, że "Vogue" wykorzystał jej fotografię na okładce, i że fryzura z selfie podbija pokazy haute couture na LA Fashion Week.

Zaskoczona sławą 23-latka na swoim Instagramie szczerze oświadczyła, że "z pietyzmem przygnecione i oklapnięte kosmki" to wybór, którego dokonała przypadkiem, zbyt mocno nasuwając czapkę na czoło podczas jednego z listopadowych przymrozków.

I to był początek końca Anny Wintour.

– Najlepsi fryzjerzy w Hollywood na próżno próbowali odtworzyć niezwykłe uczesanie Polki, więc szybko pojawiły się oskarżenia, że "Vogue" upiększa swoje modelki Photoshopem i promuje wyidealizowany obraz piękna - podaje plotkarski portal TMZ. – Wintour pod presją rady nadzorczej "Vogue'a" musiała ustąpić ze stanowiska.

Jak ustalił ASZdziennik, 23-letnia Martyna z Łomianek pomimo lukratywnego kontraktu z L'Oréalem nie zamierza rezygnować ze studiów.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Trwa ładowanie komentarzy...