PILNE: Polska w stanie wojny. Tweet Donalda Tuska przekroczył nad ranem granicę Odry i Nysy

Donald Tusk zaatakował Polskę na Twitterze.  Tak w 1939 roku.
Donald Tusk zaatakował Polskę na Twitterze. Tak w 1939 roku. Fot. Maps Google / Donald Tusk
Niedługo Polska cieszyła się swoją odzyskaną w 2015 roku niepodległością. Choć Wiadomości TVP od miesięcy przestrzegały przed nadchodzącą agresją, zdradziecki atak kompletnie zaskoczył NATO i władze kraju, które już zaczęły ewakuację na Węgry.

– Rzeczpospolita Polska została zaatakowana przez tweet Donalda Tuska, który w sile 2435 retweetów i 8339 polubień przekroczył nad ranem granicę na Odrze i Nysie – poinformował ze specjalnego bunkra dowodzenia szef MON Antoni Macierewicz.

Choć pierwszy wystrzał z pancernika Donaldtuskstein wybrzmiał w niedzielę o 12:06, polska armia początkowo myślała, że to tylko ćwiczenia nad polską granicą. Kiedy generałowie Internetowych Wojsk Obrony Terytorialnej Szefernaker i Pereira pojęli swój błąd, było już jednak za późno.
- O godzinie 6:49 tweet przełamał tarczę różańcową i mimo bohaterskiej postawy żołnierzy z batalionu #MuremZaMacierewiczem wdarł się wgłąb kraju - ujawnił Macierewicz.

Pod naporem wroga padały kolejne siedliska oporu: konta Joachima Brudzińskiego, Stanisława Karczewskiego i Eryka Mistewicza. Rady nie dała też Beata Szydło. Jej szarża wspomagana przez pospolite ruszenie 1,4 tys. retweetów i 3,8 tys. polubień poległa wobec nawały Tuska.
Jak dowiaduje się ASZdziennik, wobec tej bolesnej klęski rząd poprosił boty Viktora Orbana o udzielenie braterskiej pomocy a NATO o uruchomienie art. 5 traktatu o sojuszu, który przewiduje wspólną odpowiedź na agresję z zewnątrz.

Niestety, Polskę znów porzucił największy sojusznik.

Twitter Donalda Trumpa jest teraz w Azji, gdzie prowadzi wojnę z Kim Dzong Unem.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia oprócz tweetów Tuska i Beaty Szydło zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...