Smutny bilans policyjnej akcji "Matka". 2 mln dorosłych Polaków przyłapanych na dworze bez czapki

Drastyczne skutki beztroskiego spaceru bez zimowej czapki
Drastyczne skutki beztroskiego spaceru bez zimowej czapki Fot. 123rf.com
Blisko 500 tys. osób zostało surowo upomnianych, a ponad 1,5 mln zawrócono natychmiast do domów. To pierwsze efekty ogólnopolskiej akcji "Matka". Oddziały prewencji rozpoczęły walkę z plagą przeziębień i na terenie 16 województw kontrolują, czy Polacy na pewno chodzą w czapkach – dowiaduje się ASZdziennik.

Choć temperatury za oknem spadają do 5°C, każdego dnia z gołą głową bezmyślnie paraduje do pracy i szkoły nawet kilkanaście milionów Polaków. W ten sposób sami proszą się o katar i zakaz wychodzenia z domu oraz spotkań z kolegami – wskazują odczyty stacji pomiarowych w sercach matek.

– Tegoroczne hasło akcji to "Zero tolerancji dla zmarzniętych uszu" – podała Komenda Główna Policji w komunikacie. – Spacerowiczów kontroluje od diś ok. 5 mln mam wyposażonych w troskę, nauszniki, włóczkowe czapeczki i urocze wełniane komplety z pomponami.

Z policyjnych statystyk wynika, że najgorzej jest na zagrożonych przymrozkami terenach między Suwałkami a Białymstokiem, gdzie garderoba wnuczków znajduje się pod stałym i niezwykle czułym monitoringiem babć i dziadków. O naganę łatwo jednak nie tylko na polskim biegunie zimna.


– Na litość boską, Piotruś, wracaj mi tu natychmast! – usłyszał po wizycie u mamy 42-letni Piotr M, dyrektor finansowy jednej z korporacji na warszawskim Służewcu. – Ty chyba na głowę upadłeś, że na takim mrozie chcesz się bawić bez ciepłej czapeczki!

Bezmyślnych Polaków takich jak Piotruś jest więcej. Po kontroli wszyscy muszą posłusznie cofnąć się do domu, naciągnąć czapkę na uszy i opatulić się w ciepły szalik. Nie pomogą tłumaczenia, że wychodzą tylko wynieść śmieci, lub że w pracy mają dress code.

– Nasza siła perswazji łamie nawet opór buntowanych nastolatków – grozi jedna z uczestniczących w akcji mam. – Na dzieci, które wyfrunęły z domu, też mamy sposób.

Jeszcze dziś do wszystkich Polaków znajdujących się poza zasięgiem wzroku mam zadzwonią bowiem telefony z pytaniem, czy aby na pewno nie oszukują i nie wychodzą na ziąb z gołą głową.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...