Jeszcze dziś wyburzenie Pałacu Kultury. Minister Gliński: Budynek nielegalnie ukrywał cztery teatry

Minister kultury Piotr Gliński i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Minister kultury Piotr Gliński i Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Minister kultury Piotr Gliński oświadczył w rozmowie z RMF FM, że w ramach rozpoczynających się obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Pałac Kultury zostanie zburzony.


– Myśleliśmy już o tym wcześniej, bo strasznie drażniła mnie ta "kultura" w nazwie, ale byłem przekonany, że tak się tylko mówi. Że to taki nic nie znaczący zwrot, jak np. "trójpodział władzy" – powiedział wicepremier.

Kiedy jednak przyjrzał się sprawie bliżej, odkrył, że Pałac Kultury jest siedzibą m.in czterech teatrów, kina i pięciu muzeów.

– Okazało się, że ten stojący w samym centrum Warszawy, postawiony za komuny budynek jest niebezpiecznym skupiskiem kultury. Wystawiają tam sobie spektakle, wyświetlają filmy i nikt tego nie kontroluje. Czy te spektakle i filmy są zgodne z duchem patriotyzmu? Czy reprezentują wartości chrześcijańskie? Nie wiadomo, dlatego nie warto ryzykować – argumentował Gliński.

Zburzenie Pałacu Kultury wpisze się w program prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość dekomunizacji państwa i rozpocznie się jeszcze dzisiaj. Ale to nie koniec planów ministra.

– Po wyburzeniu Pałacu Kultury zajmiemy się warszawskim Starym Miastem – oznajmił.

– Podobno też zostało zbudowane za komuny.

To jest ASZdziennik, ale minister Gliński naprawdę powiedział, że nie ma nic przeciwko zburzeniu Pałacu Kultury.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...