Szokujące nagranie z księgarni w Warszawie. Hordy czytelników pobiły się o bestsellery [WIDEO]

Fot. czytajpl.pl / Wikimedia Commons
Policja z Warszawy prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości czytelników, którzy brali udział w zajściu na terenie znanej stołecznej księgarni. W bójce na wyraźnym tle książkowym ucierpiało blisko 50 egzemplarzy, a 16 obwolut uznaje się za zaginione. Szokujące nagranie z bójki udostępniono już w internecie.

– Najbardziej poszkodowane wydania są pod opieką introligatora – zapewnili nas przedstawiciele księgarni. – Teraz zależy nam tylko na tym, by sprawcy zostali przykładnie ukarani.

Agresywne przepychanki i ataki z użyciem tomów w twardej oprawie. Całkowite zezwierzęcenie i wyrywanie ostatnich stronic kryminałów. To nie są sceny z nowelki klasy "B". Tak wyglądały zakupy czytelników, którzy w Warszawie rzucili się na promocję książek.
– Na własne oczy widziałam dłonie przytrzaśnięte "Shantaramem", widok był makabryczny – przyznają świadkowie zdarzenia. – Jedna z kobiet czytała na głos zakończenie "Księżniczki z lodu" i zarzekała się, że jeżeli ona jej nie dostanie, to przynajmniej innym zepsuje przyjemność.

Śledztwo może ułatwić fakt, że sprawcy nie zakrywali twarzy. Dumni uczestnicy bójki wychodzili ze zdobytymi powieściami jak z trofeami.

– Zabezpieczyliśmy zapis monitoringu ze spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki i porównujemy treść rozmów z tytułami, na które najchętniej rzucali się sprawcy – tłumaczy starszy aspirant Mariusz Kołodziej z komendy Warszawa-Śródmieście. – Namierzyliśmy już najbardziej zagorzałych fanów Cherezińskiej, ale wielu czytelników wciąż pozostaje anonimowych i może nadal grasować po księgarniach.

Do czasu zatrzymania wszystkich uczestników zajścia policja zaleca czytelnikom na terenie całego kraju wzmożoną ostrożność.

I przypomina, że ruszyła akcja Czytaj PL, w ramach której 12 bestsellerowych książek można dostać za darmo, bez potrzeby udziału w regularnych ustawkach czytelniczych i narażania powieści na szkodę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...