Jadłonomia w Indeksie Ksiąg Zakazanych. Na jej stronach Kościół znalazł symbole kultu dyni

Fot. 123rf.com / jadlonomia.com
Już nie tylko "Dekameron" Boccaccia i "Manifest komunistyczny" Marksa. Synod Biskupów w Watykanie po raz pierwszy od 70 lat zaktualizował słynny Indeks Ksiąg Zakazanych. Dzięki interwencji polskich biskupów na liście znalazła się "Jadłonomia" – poinformował rzecznik stolicy apostolskiej.

Duchowni ustalili bowiem, że strona stała się głównym ośrodkiem wyznawców groźnego kultu dyni.

– "Jadłonomia" zaspokaja groźną ciekawość tego, jak smakuje mielony z kalafiora i pieczone burgery batatowe – podkreślił rzecznik Watykanu. – Żeruje na tym, że człowieka, zwłaszcza młodego, interesują rzeczy budzące grozę, lęk i strach – tłumaczył na konferencji prasowej.

Z danych watykańskich egzorcystów wynika, że ofiarami niezdrowej fascynacji kultem dyni jest nawet kilkaset tysięcy Polaków. Wielu z nich bezpowrotnie przeszło na stronę weganizmu.

– Myślałam, że to tylko kolejna strona z creepypastami, więc nic złego nie może mi się stać – przyznaje w rozmowie z ASZdziennikiem Karolina z Torunia, która z macek dyniowego kultu próbuje wyrwać się od dwóch lat. – Następne co pamiętam to blendowanie miąższu na hummus dyniowy i pieczenie chlebka dyniowego z cynamonem.

Jak rozpoznać , że właśnie jesteśmy werbowani? Zwykle zaczyna się od poczęstowania przez koleżankę pyszną pastą kanapkową lub przyniesionym "przypadkiem" do pracy smacznym ciastem o dziwnym kolorze. Następnym krokiem jest facebookowa wymiana przepisów na spaghetti dyniowe, a stąd już niedaleko do tzw. „pomarańczowych mszy” połączonych z orgiami gastronomicznymi i dziwacznymi rytuałami.


– W czasie ceremonii drążenia, krojenia na łódeczki lub usuwania pestek może dojsć do niezdrowej fascynacji beta-karotenem – wynika z ustaleń nadzwyczajnego Synodu. – Znamy przypadki, kiedy opętani "Jadłonomią" zaczęli nagle używać dyni zamiast ziemniaków i przemawiać dziwnymi językami, używając podczas posiłków słów takich jak "kaszotto" czy "tofucznica".

Watykan zapowiada, że to nie ostatnia aktualizacjia Indeksu Ksiąg Zakazanych.

Po doniesieniach o przypadkach opętań smakiem pumpkin spice latte Kongregacja Nauki Wiary rozpoczęła bowiem analizę menu Starbucksów na całym świecie.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...