Kłótnia gwiazdy Wiadomości TVP z Muzeum Auschwitz wyjaśniona paskami Wiadomości TVP

Fot. wiadomosci.tvp.pl / Twitter
Kolejny błyskotliwe śledztwo dziennikarza TVP. Michał Adamczyk z "Wiadomości" kierując się misją telewizji publicznej wziął na swoje barki obronę teorii spiskowych i usiłował udowodnić, że Władysław Bartoszewski kolaborował z Niemcami oraz już w wolnej Polsce usiłował niszczyć legendę rotmistrza Pileckiego. A to wszystko w kilku wpisach pozostawionych na Twitterze.


Oto zapis nierównej debaty, jaką Michał Adamczyk (TVP) stoczył z historykami (Muzeum Auschwitz). Przetłumaczony na język pasków "Wiadomości" TVP.

1.

Prezenter "Wiadomości" podpisał się pod teorią spiskową o rzekomych powodach zwolnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz. W komentarzu na Twitterze zasugerował, że Bartoszewski mógł pójść na współpracę z Niemcami.

2.

Michał Adamczyk insynuuje, że zwolnienie Władysława Bartoszewskiego z obozu było zdarzeniem odosobnionym. Gwiazda TVP nie wierzy, że w Auschwitz dochodziło do takich sytuacji.

3.

"Z Auschwitz zwolniono ok. 2 tys więźniow politycznych i ok. 9 tys. wychowawczych" - przypomniało prezenterowi "Wiadomości" Muzeum Auschwitz. W artykule zamieszczonym na stronach muzeum czytamy o zasadach i procedurach zwolnień.

4.

Gwiazda "Wiadomości" nie ustępuje. "Zapewne przez przypadek Bartoszewski zablokował pośmiertnie przyznanie Orderu Orła Białego dla rtm. Pileckiego" - pisze na Twitterze, sugerując dalszą kolaborację Władysława Bartoszewskiego z Niemcami.

5.

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu prostuje kłamstwa i teorie spiskowe Michała Adamczyka. Tym razem cytuje artykuł z kwartalnika "Więź", którego autor powołując się m.in. na protokół z posiedzenia Kapituły Orderu Orła Białego tłumaczy, że teza jakoby Władysław Bartoszewski zablokował odznaczenie nie jest prawdziwa.

6.

"Kapituła, w której zasiadał Bartoszewski nie chciała uhonorowania rtm. Pileckiego. Postanowiła w ogóle nie zająć się tą sprawą" - pisze Michał Adamczyk.

7.

Pracownicy mueum cierpliwe tłumaczą prezenterowi "Wiadomości", że kapituła w której zasiadał Władysław Bartoszewski podtrzymała decyzję poprzedników. I dlatego teza, że Bartoszewski zablokował odznaczenie nie jest prawdą.
Istotą była sprawa nadawania odznaczeń po śmierci, a nie konkretna osoba odznaczanego.

8.

Michał Adamczyk bez odpowiedzi pozostawia lekcję historii, jaką dostał od muzeum. W ostatniej chwili prezentera "Wiadomości" ratuje jednak jego nauczyciel. "Co prawda uczyłem Pana tylko matematyki, a nie historii, ale - być może i irracjonalnie - wstyd mi za Pana" - napisał w komentarzu wykładowca Adamczyka z czasów studiów.

To jest ASZdziennik. Wpisy Michała Adamczyka nie zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie