Mario na celu fiskusa. Morawiecki domaga się podatku za miliony monet zebrane przez ostatnie 36 lat

Fot. mf.gov.pl
Już szóstą godzinę w Urzędzie Skarbowym na warszawskim Mokotowie 36-letni migrant z Włoch składa wyjaśnienia w sprawie oskrażeń o oszustwo podatkowe – dowiaduje się ASZdziennik. To skutek interwencji Ministerstwa Gospodarki. Mateusz Morawiecki chce, by Mario rozliczył się ze wszystkich moment zebranych od 1981 roku.


– Mężczyzna dopuścił się nadużyć podatkowych w latach 1981-2017, kiedy ukrywał swoje dochody wynikające z rozbijania cegieł, obrotu żółwiami i ratowania księżniczek z zamków - poinformował Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. – Usługi hydrauliczne, które prowadził wraz z bratem, były tylko spółką-widmo i fasadą dla regularnej pralni brudnych pieniędzy i szemranych interesów.

Morawiecki szacuje, że przez transfery zysków do Grzybowego Królestwa i kreatywną księgowość Luigiego, skarb państwa mógł stracić na działalności Mario nawet 20 mld złotych. To więcej niż połowa planowanego na 2017 roku deficytu budżetowego.

– Skarbówka zgromadziła setki tomów akt jeszcze z czasów Pierwszych Komunii Świętych z lat 90., gdy na rynku królowały Pegasusy i Famicomy – zapewnia Morawiecki. – Na nagraniach wyraźnie widać, jak mężczyzna gromadzi olbrzymie kwoty pieniędzy i złotych gwiazdek, z których ani złotówka nie trafiła do budżetu Polski.

36-letni pochodzący z Włoch Mario zapewnia, że rozliczał się właściwie pod koniec każdego poziomu. Nie chce złożyć czynnego żalu i nie zgadza się z interpretacją polskiej skarbówki.

– It's a me, Mario! – tłumaczy się radośnie podejrzany, choć wie doskonale, że w Polsce skończył się czas nadużyć, a motto Mateusza Morawieckiego to "bez przebaczenia".

Jak ustalił ASZdziennik, ukrycie dochodów przed fiskusem to tylko początek problemów Mario. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce by Włoch prawnie uregulował swój związek z księżniczką Peach, a za naruszenie miru domowego Bowsera Mariusz Błaszczak żąda natychmiastowego zakazu wjazdu Włochom do Polski i wydalenia z kraju Mario. Zaraz po tym, jak już zapłaci zaległe podatki.


To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...