Sukces Joanny Lichockiej. Jako pierwsza połączyła Wojciecha Manna z chałturą

Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Przez 69 lat mówili, że się nie da. A wystarczyło zakasać rękawy i porzucić imposybilizm. Posłanka PiS i zalożycielka największego w Polsce fanklubu Jarosława Kaczyńskiego pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych. Joanna Lichocka jako pierwsza w historii połączyła Wojciecha Manna z chałturą.


– Dziennikarz z rodowodem zawodowym z PRL-u bez cienia zażenowania chałturzący w reklamach sprzętu AGD - tak podsumowała dorobek Wojciecha Manna niezależna dziennikarka w swoim najnowszym felietonie z okazji drugiej rocznicy rządów PiS.

Tym samym Lichocka udowodniła, że w Polsce można zrobić wszystko, co – nie tylko przez ostanie 8, ale przez 69 lat – wydawało się niemożliwe. Promowani przez Manna od kilku dekad chałturnicy, chałturniczki oraz ich spadkobiercy, w tym Marianne Faithfull, Dropkick Murphys, Bo Didley, Billie Holiday czy Stevie Ray Vaughan, przejrzeli dzięki posłance na oczy i zaapelowali do Polskiego Radia o wycofanie swoich nagrań z płytotek.

– Trwa utylizacja taśm z "Za Chwilę Dalszy Ciąg Programu", nagramy na nich najlepsze odcinki "Studia Ya-Yo" i "W Tyle Wizji" – usłyszeliśmy w TVP.

Joanna Lichocka w swoim felietonie nawiązała do słów Wojciecha Manna z wywiadu z Michałem Nogasiem.

– Gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mi powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłbym – powiedział wtedy Wojciech Mann.

Mann tłumaczył później, że użyte słowo "wdepnąć", zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego, oznacza znalezienie się przypadkowo w niewygodnej sytuacji i w takim właśnie sensie zostało użyte.

–Jesteśmy w stanie pokonać bariery, które są przed nami postawione, tylko musimy działać konsekwentnie – stwierdziła Lichocka w rozmowie z ASZdziennikiem. – Niniejszym zaczynam bojkot chałturzących dziennikarzy z aktem urodzenia w PRL-u – podkreśla.

I dopiero po chwili zorientowała się, że wdepnęła w swoje własne przemyślenia o Wojciechu Mannie i bez cienia zażenowania zaczęła pierwszy w historii niezależnych mediów autobojkot.

To jest ASZdziennik, ale cytat Joanny Lichockiej nie został zmyślony .
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...