Minister Konstanty Radziwiłł zatrzymany. Zmusił znanego pisarza do użycia słowa "ch*jek"

Fot. Wikimedia Commons
Pod zarzutem podżegania do użycia wulgaryzmów w miejscu publicznym warszawska prokuratura zatrzymała ministra Konstantego Radziwiłła. Jak ustalił ASZdziennik, szef resortu zdrowia swoimi komentarzami o proteście lekarzy miał zmusić znanego polskiego pisarza do skonstruowania wymyślnej frazy "nadziany rodzinnymi koneksjami ch*jek".

Zdaniem prokuratury do popełnienia przestępstwa doszło podczas audycji radiowej, na którą przypadkiem trafił Szczepan Twardoch.
Minister Radziwiłł miał wówczas wyrazić rozczarowanie tym, że rezydenci nie traktują swojego zawodu jak powołania i zamiast o dobru pacjentów myślą tylko o pieniądzach, bo przecież on też był kiedyś młodym lekarzem.

Zapomniał jednak dodać, że był także Radziwiłłem.

– Oczywiście zatrzęsło mną ze złości – wyznał Twardoch w dołączonym do aktu oskarżenia felietonie. – Tak jak zawsze trzęsie mnie, kiedy nadziany rodzinnymi koneksjami ch*jek dowolnej afiliacji z gładką miną ciśnie jakimś, w jego mniemaniu nieważnym frajerom, gadki o powołaniu i obowiązku, samemu jednak nie jadając na kolację idei.

Zdaniem prokuratury Radziwiłł swoim komentarzem zmusił Twardocha do dokonania czynu zabronionego. W tym wypadku chodzi o umieszczenie nieprzyzwoitego napisu w miejscu publicznym. To tzw. "casus Owsiaka".

– Mój klient został nie tylko bezlitośnie przymuszony do użycia ordynarnego języka, zarezerowanego do tej pory dla bohaterów jego powieści, ale przede wszystkim działał w stanie wyższej konieczności – tłumaczy ASZdziennikowi przedstawiciel Twardocha. – Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie zacytował mu Magdaleny Ogórek i posła Pięty.


Zatrzymanie Konstantego Radziwiłła to jednak tyllko początek szeroko zakrojonej akcji na terenie całego kraju.

– Komenda Główna Policji w Warszawie od dawna rozpracowuje gang podżegaczy, którzy do użycia wulgaryzmów każdego dnia zmuszają kilkanaście milionów osób – usłyszeliśmy od osoby związanej ze śledztwem. – Ustalono już nawet domniemaną szefową organizacji, ale są podejrzenia, że to tylko zasłona dymna.

Jak ustalił ASZdziennik, policja czeka z zatrzymaniami do chwili, gdy ujawni się prawdziwy herszt.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...