Trybunał Konstytucyjny: "Cokolwiek przepchniemy przez Sejm i nic wam do tego" zgodne z Konstytucją

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Rację sobie oraz posłom Prawa i Sprawiedliwości przyznał dziś Trybunał Konstytucyjny wybrany przez posłów Prawa i Sprawiedliwości – dowiaduje się ASZdziennik. Tym samym rządowy pakiet naprawczy "Cokolwiek przepchniemy przez Sejm" stał się zgodny z Konstytucją.


Trybunał orzekał w pełnym składzie: dwójka bohaterów artykułu "Gazety Wyborczej" o agenturze w Trybunale oraz trzech legalnie wybranych nielegalnych dublerów.

– Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa – powiedział Jarosław Kaczyński uznając, że miał rację wybierając sędziów, którzy uznali, że ma rację. – Nie komentuję wyroków Trybunału, bo decyzje podejmuje w nim prezes Julia Przyłębska, która po wybraniu przeze mnie przyznała mi rację, że dobrze zrobiłem, więc nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń co do tego, ze ma rację.

Przypomnijmy, że obszerny pakiet ustaw "Cokolwiek przepchniemy przez Sejm" zawiera wszystko, co tylko uda się przegłosować w Sejmie.

Przewiduje m.in., że z Konstytucją zgodne jest cokolwiek zostanie przepchnięte przez Sejm, w tym samo przepychanie przez Sejm, niezależnie od warunków i okoliczności przepychania.

– Z wyroku ucieszą się przede wszystkim Polacy, którzy nie chcą, żeby było tak jak było - stwierdziła prezes TK Juliia Przyłębska. – Dzięki zgodności z Konstytucją wszystkiego co przepchnie się przez Sejm będzie tak, jak nie było jeszcze nigdy.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...