"Rejs" zdetronizowany. Musiał uznać wyższość 74-sekundowej sondy TVP Info o Macieju Stuhrze

Fot. TVP Info
Nic w kulturze nie trwa wiecznie, ale miejsce "Rejsu" na tronie dla najlepszej polskiej komedii wydawało się niezagrożone. Aż do teraz.


– Żeby bardziej podburzyć do większej awantury – tak zaczyna się "Sonda TVP Info" ponadczasowa komedia w reżyserii Łukasza Sitka powstała w koprodukcji z TVP i już nazywana drugim "Rejsem".

Fabuła tylko z pozoru kręci się wokół kwestii politycznego zaangażowania aktorów Nowego Teatru - Macieja Stuhra, Mai Ostaszewskiej czy Magdaleny Cieleckiej. W istocie obraz Sitka kamerę nieprzypadkowo zwraca ku losowo dobranym przechodniom amatorom, przed którym reżyser stawia karkołomne zadanie: skomentowania skomplikowanej, polskiej rzeczywistości.

Czym jest opinia zwykłego człowieka wobec procesów, których nie rozumie? Jak radzić sobie z dyskomfortem, gdy wzywa się aktorów do grania, samemu wychodząc z roli zwykłego przechodnia? Czy można zachować powagę pod sklepem mięsnym?

Na te pytania z firmową lekkością i humorem odpowiada Sitek w swoim dziele, które bez kompleksów stoi od dziś w narodowym panteonie obok "Rejsu" Marka Piwowskiego i Janusza Głowackiego.

A dziś dostępne jest za darmo dla wszystkich.

Panie i Panowie! Umarł król, niech żyje król!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...