"Dzień Świra", "Seksmisja" i "Psy" do poprawki. Mają być bardziej polskie i katolickie [SCENARIUSZE]

Petycja o odwołanie nominacji do Oscara dla "antypolskiego i antykatolickiego" filmu Agnieszki Holland "Pokot" już ruszyła, ale to nie koniec kulturalnej ofensywy obrońców Polski i tradycyjnych wartości narodowych.

ASZdziennik dotarł do listy filmów, które w ramach wstawania polskiego kina z kolan odświeżyć chce Polski Instytut Sztuki Filmowej. Już wkrótce w kinach. Prezentujemy TOP 10 najlepszych remake'ów polskiej klasyki filmowej.

1. "Trzy Kolory: Biały"

Projektant odzieży patriotycznej boryka się z obsesją uzyskania idealnego odcienia koloru białego. W akcie desperacji włamuje się do wrocławskiego ZOO i pod osłoną nocy porywa okazałego samca orła bielika, by z piór jego ogona uzyskać idealny ekstrakt do kolorowania skrzydeł husarii na nowej bluzie dla ONR. Jego plany niweczy fatalna wpadka. Po powrocie do domu okazuje się, że uprowadził pisklę flaminga. W roli weterynarza usiłującego wyleczyć flaminga z jego różu: Cezary Pazura.

2. "Dzień Świra"

Adaś Miauczyński, polonista, odbiera swoją pensję i jest zadowolony. Reżyseria: Anita Gargas.

3. "Psy"

Młody posterunkowy Franz z komendy rejonowej Warszawa-Śródmieście w działa na granicy prawa od roku żyjąc bez ślubu ze swoją partnerką. Gdy na miesięcznicy pod Pałacem Prezydenckim rozdziela siłą parę trzymających się za ręce kontrmanifestantów, ze wzruszeniem dostrzega, jak kruche mogą być nieformalne związki. "Chciałbym z tobą porozmawiać" - mówi po powrocie do domu Franz, wręczając przyszłej żonie pierścionek i kalendarzyk małżeński. Tylko dla mocno wstrzemięźliwych.

4. "Seksmisja"

Rok 2018, Polska. Przedstawiciel płci męskiej pyta kobiety o jej zdanie. Science-fiction.

5. "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie"

Horror. Dwójka narodowców z Białegostoku wyrusza do zamku Krzyżtopór na zlot sympatyków "Gazety Polskiej". W połowie drogi nieoczekiwanie kończą im się "Żubry", a w Warszawie bezlitosny konduktor wyrzuca ich z pociągu za brak biletów. Nie wiedzą, że wylądowali w samym sercu barwnej Parady Równości. W panice uczą się tekstu "Freedom" George'a Michaela i z pieśnią na ustach decydują się wmieszać w tłum. "Ekran spływa brokatem, co chwila musiałem zakrywać wizjery w swoim białym kapturze" - relacjonują pierwsi widzowie.


6. "Siekierezada"

50-letni dąb z Puszczy Białowieskiej podejrzewa u siebie kornika drukarza. Z pomocą nadciągają ofiarni drwale, lecz na drodze stają im ekoterroryści. Cała nadzieja w córce okolicznego leśnika. Scenariusz i reżyseria: Jan Szyszko.

7. "Kac Wawa"

Stadion Narodowy w Warszawie. 35-letni Paweł spędza niedzielę na rekolekcjach u ojca Bashabory. Tymczasem w jego kuchni podczas opieki na czwórką dzieci szczęśliwa ciężarna małżonka Pawła przygotowuje trzydaniowy obiad. Nagle zauważa, że brakuje śmietany osiemnastki do mizerii. Wpada na szatański plan. Dzwoni do męża i podstępnie kusi go, by mimo niedzieli wstąpił po nabiał do Tesco. Co ją opętało? Czy Paweł wytrzyma tę ciężką próbę? Co na to ojciec Bashabora?

8. "Jak Rozpętałem Drugą Wojnę Światową"

Poruszająca biografia Angeli Merkel na podstawie zagranicznych korespondencji Cezarego Gmyza.

9. "Bogowie"

Widowiskowy film akcji z Jerzym Zelnikiem w roli superbohatera. Epicka saga o losach 60-letniego lekarza pierwszego kontaktu walczącego z bojówkami feministek. Uzbrojony w mocarną Klauzulę Sumienia mężczyzna odprawia z kwitkiem kolejne zastępy kobiet pytających o receptę na pigułkę "dzień po". Po szkalującej publikacji na Facebooku pacjentki przestają do niego przychodzić. Jak odnajdzie się w rzeczywistości, w której nie może rządzić ciałami kobiet?

10. "Nic Śmiesznego"

Polska, rok 2017. Środowiska prawicowe chcą zablokować nominację filmu "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland do Oscara. Film o relacjach człowieka ze zwierzętami, jest antykatolicki i antypolski.

To jest ASZdziennik. Prawie wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...