Sukces polskich antropologów. Odkryli społeczność kobiet, które obchodzą Dzień Chłopaka

123rf.com
Badacze z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego dokonali przełomowego odkrycia. Nawiązali kontakt z kilkunastoma kobietami przejawiającymi zachowanie niespotykane u innych dorosłych samic.

– Co roku 30 września celebrują mityczny Dzień Chłopaka. Wręczają swoim samcom dary, takie jak elementy odzieży, pokarm czy wytwory sztuki. Można by wręcz odnieść wrażenie, że próbują odwzorować zwyczaje tradycyjnie związane z Dniem Kobiet, tylko z odwróceniem płci. To fascynujące – opowiada kierujący badaniami prof. Henryk Bugała.

Wcześniej zdarzało się sporadycznie zaobserwować podobne zwyczaje u nastolatek, nigdy jednak u dorosłych kobiet. Różnica między tymi dwoma grupami wiekowymi tkwi w ofiarowywanych przez nie darach.

– Dojrzałe kobiety wykazują np. dużo mniejsze zainteresowanie koszulkami z zabawnymi nadrukami czy krótkimi formami poetyckimi o wątpliwej jakości, a większe, dajmy na to, wyrobami kaletniczymi. Chociaż zaobserwowaliśmy, że w obu grupach równie częstym podarunkiem są gry na konsolę – tłumaczy profesor.

Odkrycie profesora Bugały to niewątpliwie ogromny sukces polskiej antropologii kulturowej. Spytany, czy jest coś więcej, co może osiągnąć w tej dziedzinie odpowiada:

– Wiem, że to nierealne, ale moim największym marzeniem jest znaleźć kierowcę, który obchodzi Dzień Bez Samochodu.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...