Stres 1,5 mln studentów. Rozpoczęły się poprawkowe castingi na współlokatora

Fot. 123rf.com
Pokochała zmywanie naczyń, przeszła na weganizm i zerwała z chłopakiem, bo przecież nie będzie sprowadzać go non stop do mieszkania. Tak 19-letnia Wiktoria z Białegostoku przygotowała się do castingu na współlokatorkę, który jeszcze dziś czeka ją na warszawskiej Woli – dowiaduje się ASZdziennik.

Nie tylko ona boryka się z podobnym problemem. Castingi poprawkowe rozpoczęły się w elitarnych mieszkaniach studenckich na terenie całego kraju. Na wymarzone 6 metrów kwadratowych w pokojach przechodnich czeka nawet 1,5 mln chętnych.

– Za pierwszym razem zeżarł mnie stres i odpadłam na pytaniu o ulubione pozycje ashtanga jogi – przyznaje Wiktoria. – Najpierw pomyliłam pranayamę z pratyaharą, a potem jak głupia ucieszyłam się, że mają McDonald'sa pod blokiem, więc to był już gwóźdź do trumny.

Choć na pierwszym castingu powinęła się jej noga, to 19-letnia studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim twierdzi, że drugi raz nie popełni tych samych błędów. Od miesięcy ogląda nocami powtórki "Perfekcyjnej Pani Domu", złożyła tymczasowe śluby milczenia w zakonie kartuzów by nie przeszkadzać współlokatorom w medytacji i wyrzekła się miłości do kotów, by przypadkiem nie znieść do domu sierści i nie uczulić wrażliwych i alergicznych lokatorów.

– Coraz częściej używam hasztaga #polishgirl i liczba obserwujących na Insta skoczyła mi z 150 do 223, więc nie będę zaniżać średniej internetowego fejmu aż tak mocno – podkreśla Wiktoria. – Pranie będę wywozić do Białegostoku, żeby nie hałasować pralką i nie zawyżać rachunków za wodę, a nabyta na polskim biegunie zimna odporność na niskie temperatury powinna dać mi kilka dodatkowych punktów, gdy przyjdzie okres grzewczy i trzeba będzie oszczędzać na rachunkach.


Tak jak w całej Polsce, tak w mieszkaniu na warszawskiej Woli konkurencja jest ogromna, a Wiktorię czeka egzamin, przy którym zdana na 100% rozszerzona matura z historii wydaje się dziecinną igraszką.

19-latka wciąż bowiem nie wie, że na jej miejsce czeka tabun współlokatorów po 2-letnich kursach przygotowawczych na strzeżonych osiedlach, dziesiątki studentów z certyfikatami Białej Rękawiczki, pracujące niepalące ciche zaoczne studentki które będą mieszkać tylko w weekendy, pracujący niepalący cisi dzienni studenci którzy będą wyjeżdżać na weekendy, oraz kilkanaście osób, które na potrzeby castingu zdołały wejść na wyższy poziom Zen i wyzbyły się ludzkich emocji oraz potrzeb fizjologicznych.

To jest ASZdziennik. Wwszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...