"Hipsteros" S01E04: Swąd palonego topinamburu dociera do okien jednego z mieszkań na Powiślu!

Plac Zbawiciela z unikatowej perspektywy Instagram Stories. Zaułki Nocnego Marketu, z których nikt nie wyszedł bez nowego winyla The Knife. Targi śniadaniowe, na których za jedno zbyt mocno ścięte jajko poche kucharz płaci kryzysem wizerunkowym na Fejsie. ASZdziennik prezentuje fabułę całego pierwszego sezonu "Hipsteros" - pierwszego serialu o podziemnym życiu modnej Warszawy.

Pierwszy kontakt z Hipsteros? Zobacz poprzednie odcinki.

Zamieszki pod rejonową komendą policji Warszawa-Śródmieście. Wściekły tłum stu najbardziej opiniotwórczych blogerów z listy ustalonej przez stu najbardziej wpływowych startupowców żąda śledztwa w sprawie spadku lajków pod tekstami o nieoszlifowanych diamentach slowfoodowych Powiśla. Policja obserwuje słabą frekwencję na brutażach i wie, że w wyższych sferach miasta coś pękło. Nie wie jeszcze tylko co.
Nie wie, że szajka Pawła, Gracjana i Natalii kontroluje już całą hipsterską Warszawę. W całej stolicy nie ma miejsca, w którym prosząc o "wieprzowe carpaccio sous vide w biożelu z jaj zielononóżek hodowanych na wolnym wybiegu w klasztorze ojców cystersów w Szczyrzycu" klient nie dostałby spod lady jajecznicy na kiełbasie, a "consomme ze szczęśliwego bażanta wielkopolskiego karmionego cebulkami organicznego szafranu przez 19-letnią wyzwoloną prenumeratorkę "Wysokich Obcasów" stało się tożsame z prośbą o Vifona Kurczaka Łagodnego.

Ostatni sukces, jakim było wprowadzenie stuprocentowego cukru "Złota Łyżeczka" do herbat pu-erh na Nocnym Markecie, nie cieszy jednak Pawła. Mija kolejny dzień od uprowadzenia Stanisława Augusta - psa-kuriera, który pomógł zbudować Pawłowi jego imperium. W liście anonimowi porywacze zagrozili, że jeżeli Paweł nie wycofa się z interesu i nie wyjedzie z Warszawy, już nigdy nie zobaczy ukochanego mopsa. Każdej nocy Paweł wpatruje się w list wyklejony literami wyciętymi z ostatniej "Gazety Magnetofonowej", zanim została przekształcona w tygodnik o lubianych przez nowe podziemie hitach eurodisco z lat 80 z Bad Boys Blue i Samanthą Fox na okładkach. Wie, że ma do czynienia z czymś potężnym. I że dostał czas tylko do końca tygodnia.

Pałac Kultury i Nauki. Pancerne drzwi do tajnego pomieszczenia w Cafe Kulturalnej wybija policyjny taran. To skutek anonimowego donosu, że trwający na górze koncert The Dumplings to tylko przykrywka dla podziemnego recitalu Beaty Kozidrak. Pod sceną w trakcie "Szklanki Wody" wybucha panika, Beata ucieka na backstage, a na podłodze gęsto ścielą się porzucone tłuszcze trans i saszetki z ketchupem z KFC. U jednego z zatrzymanych policjanci znajdują kartkę z szyframi i wiedzą już, że w języku podziemia "truflowa focaccia z kremowym dressingiem i wywarem z nasion kakaowca" to duża pizza pepperoni i cola. Szyfranci rozpoczynają walkę z czasem.


O donosie i przechwyceniu kodów dowiaduje się Paweł. Grunt zaczyna palić mu się pod nogami i nabiera pewności, że w jego organizacji jest kret. Goli brodę i anonimowo odwiedza każdy ze swoich lokali, lecz nic nie wzbudza jego podejrzeń. Zrezygnowany zatrzymuje się przy jednym z nich, prosi o "stouta z ostatniego testu Kopyry" i powoli sączy podaną Tatrę. Nagle zatrzymuje wzrok. W koszyku z prasą zauważa pocięty egzemplarz "Gazety Magnetofonowej". Przerażony Paweł sprawdza, kto kontroluje lokal i nie może uwierzyć własnym oczom.
Zamieszki, których iskrą był nalot na Kulturalną, obejmują zasięgiem całe Śródmieście. Zwolennicy nowego porządku palą na Placu Zbawiciela skrzynie z jarmużem, a prohipsterskie bojówki pod dowództwem influencerów wylewają do Wisły ciasto na białe pieczywo.

Swąd palonego topinamburu dociera do okien jednego z mieszkań na Powiślu.

Blask płomieni odbija się w smutnych oczach uwięzionego Stanisława Augusta.

I oświetla nikczemny uśmiech na twarzach Gracjana i Natalii.

Czy Beata dokończy przerwaną "Szklankę Wody"?
Co zrobi Paweł zdradzony przez Gracjana i Natalię?
Czy Stanisław August wyjdzie z tego cały i zdrowy?
Dowiecie się już w następnym odcinku.


To jest ASZdziennik dla Netflix.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...