Jarosław Kaczyński: zbudujemy mur wokół Polski, a Europa za niego zapłaci

Adam Stępień - Agencja Gazeta / 123rf.com
To oficjalna wiadomość. Polska pójdzie w ślady Stanów Zjednoczonych i zbuduje wzdłuż swoich granic mur.

– Zbuduję mur, wielki piękny mur, mur Kaczyńskiego. To będzie najwspanialszy mur na świecie. I Europa za niego zapłaci – zapowiedział podczas przemowy z okazji 89. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński.

– Bądźcie pewni, że będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz. Już wkrótce pozostaniemy w Europie sami – dodał.

Mur ma zostać zbudowany z żelbetu i azbestu. Będzie miał wysokość 15 metrów i długość 3500 kilometrów i będzie ciągnął się wzdłuż granicy z Niemcami, Czechami, Słowacją, Białorusią, Ukrainą Białorusią, Litwą, Rosją oraz z Bałtykiem. Fragment muru wzdłuż granicy morskiej zostanie wzniesiony z parawanów i będzie chronił Polskę przed uchodźcami z Syrii, Afryki i Szwecji.

Szacowany koszt budowy to 80 miliardów złotych, które mają zostać pozyskane z Unii Europejskiej.

– Złożyliśmy już wniosek o dotację. Do tego dojdą pieniądze, które uzyskamy w ramach reparacji wojennych od Niemiec i te z obcięcia wydatków na edukację i służbę zdrowia – ogłosiła premier Beata Szydło.

Nadal niepotwierdzone są pogłoski, że oprócz muru wokół Polski powstanie także fosa, żeby lepiej zobrazować powrót do średniowiecza.

To jest ASZdziennik. Prawie wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...