Szyszko wesprze aquapark Rydzyka. Woda święcona w basenach będzie podgrzewana drewnem z Białowieży

fot. Marek Podmokły / Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ojciec Rydzyk dostanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska prawie 20 mln złotych dotacji na budowę aquaparku. To jednak nie jedyne wsparcie, jakie otrzyma z rąk rządu – dowiaduje się ASZdziennik.

Do toruńskiego redemptorysty pomocną dłoń wyciągnął minister środowiska Jan Szyszko. Zapowiedział, że co roku będzie wysyłał do Torunia 50 tysięcy metrów sześciennych dębiny na opał.

– To oczywiście oznacza zwiększenie wycinki dwukrotnie, no ale przecież po to jest drewno, żeby nim palić, he he – oznajmił.

Drewno jest niezbędne do podgrzania wody święconej, której podziemne źródła znajdują się pod Toruniem, tuż obok niezwykle bogatych złóż rządowych pieniędzy. Kiedyś zresztą bliskość obu zasobów byłą przyczyną zabawnego incydentu.

– Raz mieliśmy na próbę napełnić baseny w aquaparku wodą święconą, ale pomyliliśmy kurek i wlaliśmy do nich 120 milionów złotych dotacji – opowiada główny inżynier spółki Geotermia Toruń.

– Przez chwilę to wyglądało jak prywatny basen ojca Tadeusza – dodaje.

To jest ASZdziennik, ale o. Rydzyk naprawdę dostał prawie 20 mln złotych dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...