Dzieciństwo wycofane ze szkół. Zastąpią je zajęcia pozalekcyjne do 18 roku życia

Fot. 123rf.com
Niebezpieczne zabawy na podwórkach będą zastąpione lekcjami gry na pianinie, a miejsce śmiertelnie nudnych rozmów z rodzicami zajmie hippika i kurs "Moje Pierwsze Patataj". To skutki rozpoczęcia zapisów na zajęcia pozalekcyjne w szkołach na terenie całego kraju.

W tym roku oferta jest na tyle bogata, że z dzieciństwa zostało wypisanych ok. 5 mln Polaków – dowiaduje się ASZdziennik. Rodzice mówią wręcz o klęsce urodzaju.

– Zosia musi iść na kółko teatralne "Iskierki" już o 13:20, bo o 15:00 zaczyna koszykówkę, a jej drużyna "Żyrafy" bardzo na nią liczy – wylicza mama 10-latki z jednej ze szkół podstawowych na warszawskim Mokotowie. - Potem odpocznie i złapie oddech w samochodzie, bo przed modelarstwem i płaskorzeźbą "Mały Da Vinci" musi być przecież wypoczęta i zrelaksowana.

W 2017 roku największą popularnością w ofercie zajęć pozalekcyjnych cieszą się niespełnione ambicje rodziców. Królują zajęcia z piłki nożnej, aktorstwa, i nauki gry na gitarze, co np. nigdy nie udało się 40-letniemu Markowi, tacie 10-latka z Poznania.

– Widzę potencjał w tej niezagospodarowanej godzinie w piątki o 15:00 między chińskim a "Śpiewającymi Nutkami", ale małżonka nalega, żeby dorzucić tam fotografię, bo Ania zanim poszła na marketing i zarządzanie uwielbiała pejzaże – zastanawia się tata chłopca. – Serce mi się kraje jak widzę, gdy Wojtuś siedzi w tych swoich książeczkach, a przecież każdy mówi mi, że wdał się w ojca.


Z powodu braku zainteresowania dzieciństwem, przedmiot został wycofany z podstawy programowej w szkołach podstawowych i średnich.

Na braku czasu wolnego i okazji do leniuchowania rodzice zaoszczędzą dzieciom m.in. beztroski, wolności i nostalgicznych wspomnień na starość – wynika z postów dumnych rodziców, którzy na Facebooku chwalą się planami zajęć swoich pociech.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...