"Hipsteros" hipsterską odpowiedzią na "Narcos". Zanurz się w świecie bezglutenowej mafii Warszawy [S01E01]

Najmroczniejsze zakątki bezglutenowej Warszawy, brutalna walka między dealerami diety pudełkowej i życie na krawędzi ludzi, którzy w każdej chwili mogą dostać nietolerancji laktozy - to zarys fabuły Hipsteros, najnowszego serialu Netflixa, przy którym Narcos staje się bajeczką dla podtatusiałych 30-latków z kredytem. Tylko w ASZdzienniku fabuła całego pierwszego sezonu.

22-letni Paweł z Żoliborza zaczyna pracę jako dostawca diety pudełkowej w Warszawie. Na mocy umowy-zlecenia trafia do najgorszego rewiru w mieście: Powiśla, skąpanego w hummusie i tętniącego bitami Taco Hemingwaya. Pewnego dnia na pace swojego służbowego Berlingo wśród zawiniątek z etykietami "Fit Gluten-Free" znajduje dziwne pudełko z napisem "3000 Kcal".

W apartamencie nieopodal na dostawę czeka już Natalia. To 30-letnia senior brand managerka, która pełną nazwą swojego stanowiska w korpo narusza 8 podpunktów Ustawy o języku polskim. W pozycji powitania słońca celebruje nadejście jaglanki na mleku kokosowym, zupy-krem z pietruszki i gołąbków soczewicowych.

Tajemnicze "3000 Kcal" wciąż niepokoi Pawła. Zafrapowany chłopak zapomina o przestrogach starszych kolegów i niosąc torby do klientów wpada prosto pod koła jadącej chodnikiem kolumny Veturilo. Zawartość pudełek rozsypuje się po kostce bauma. To, co udaje się uratować przed lokalnym stadem słodkich mopsów, Paweł pośpiesznie pakuje z powrotem.
Niestety myli się i do Natalii zamiast zupy-krem z pietruszki trafia pszenna bagietka z szarpaną wołowiną. Kobieta nieufnie bierze jeden kęs, a po chwili zjada całą kanapkę. O nowym składniku diety opowiada Gracjanowi, sprzedawcy warzyw fair-trade z biobazaru. Gracjan tłumaczy jej, że to nie było smażone tofu i zachęca Natalię, by wywołała firmie cateringowej awanturę w mediach społecznościowych.


Natalia ma jednak inne plany. Odnajduje Pawła na Facebooku, tłumaczy zajście i prosi o jeszcze jedną porcję tajemniczego specyfiku. Paweł, który po ciężkim dniu myślał już o rzuceniu pracy i powrocie do pomysłu na karierę w indie-folku, nagle łączy fakty i dostrzega dla siebie nową szansę.

Pod osłoną nocy spotykają się na osiedlu Natalii. Paweł wręcza jej kajzerkę z suchą krakowską i majonezem. Nie chce pieniędzy, a w zamian żąda jedynie listy kontaktów do wegan z Powiśla, którzy tak jak Natalia mogą poszukiwać nowych wrażeń. Doprowadzona do skrajności kobieta ulega i wciąga całą bułkę na miejscu, a w tym czasie Paweł rozsyła menu pełne glutenu, wędlin i laktozy do znajomych Natalii.

Paweł i Natalia nie wiedzą, że zza krat jednego z mieszkań na parterze ich transakcji przygląda się tajemniczy mężczyzna. W półmroku zgniata w dłoni kubek zupy-krem z pietruszki, a gęsta zielonobiała maź powoli skapuje na pudełko z napisem "3000 Kcal".

Czy Gracjan zdoła sprowadzić Natalię z powrotem do swojego straganu na biobazarze?
Jakie zamiary ma tajemniczy mężczyzna, który poznał sekret Pawła i Natalii? Kto przeżyje?


Nie przegap następnego odcinka Hipsteros!

To jest ASZdziennik dla Netflix.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...