Dramat millenialsów. Dorzuciliby się do muralu "Złego", ale nie widzieli jeszcze ani jednego sezonu

Fot. WspieramKulture.pl
Patrycja z Mokotowa ma obejrzeć go niezwłocznie po trzecim sezonie "Narcosa", a Piotrek z Żoliborza trzyma się wersji, że pierwszy odcinek to tylko takie 6/10. To deklaracje towarzyszące pogłoskom o muralu, który wkrótce ma powstać w Warszawie. Malowidło będzie inspirowane "Złym" Leopolda Tyrmanda.

W internecie trwa zbiórka funduszy na ten projekt. Millenialsi chętnie dorzuciliby kilka złotych, ale nie widzieli jeszcze ani jednego sezonu.

– Kilka godzin po ogłoszeniu projektu frazy "Zły S01E01", "Zły kiedy premiera", "Zły torrent" i "Zły cda" były najczęściej wyszukiwanymi hasłami w Google – podali analitycy internetowi. – Gorąco było także na fanpage'ach Netflixa i HBO, które zostały zasypane pytaniami o dostępność nowego serialu.

Młodzi Polacy, którzy jeszcze nie widzieli "Złego", najczęściej tłumaczyli się zaaferowaniem "Grą o Tron" i nerwowym oczekiwaniem na powrót "Stranger Things". Tylko część rozmówców ASZdziennika przyznała, że oczywiście widziała już serial, lecz nie może wypowiadać się na jego temat z uwagi na embargo narzucone przez twórców.

– Wydaje mi się, że w 2007 widziałem jakąś etiudę Tyrmanda na Nowych Horyzontach, tam chyba debiutował Maciej Musiał – twierdzi vloger Mateusz, który na wieść o nietypowej akcji promocyjnej "Złego" zaczął nagrywać swoją reakcję na premierę. – Dziś przez dużą konkurencję coraz trudniej wybić się ze środowiska youtuberów na szklany ekran, więc sukces Leo powinien nas cieszyć.


Wobec braku komentarza ze strony Netflixa i HBO w sieci zawrzało od teorii spiskowych. Najpopularniejsza z nich dotyczy tożsamości scenarzysty "Złego".

– Mam nadzieję, że "Leopold Tyrmand" to pseudonim braci Miłoszewskich, bo tutaj mocno pachnie plagiatem – snuje domysły na podstawie enigmatycznego trailera Alicja, autorka popularnego bloga o serialach.

Jak bowiem zauważa blogerka, w ich "Prokuratorze" Kazimierz Proch też cały czas kręcił się po Warszawie i również wymierzał sprawiedliwość.

To jest ASZdziennik, ale do muralu "Złego" naprawdę możesz dorzucić się tutaj.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...