Stan klęski żywiołowej w Gdańsku. Na jachcie Dominika Tarczyńskiego zabrakło truskawek do szampana

Wikimedia Commons / twitter.com/d_tarczynski
Doszczętnie zrujnowany posiłek i gorzkie rozczarowanie. To bilans tragedii, jaka rozegrała się na jachcie posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Do jego szampana Dom Perignon zabrakło organicznych truskawek, bo wykorzystał wszystkie do czekoladowego founde – podaje "Dziennik Bałtycki". Do tej pory bez dostępu do dóbr luksusowych na Mołtawie pozostają nawet dwie osoby.

– Rocznikowy szampan odkorkowany, mrożonych owoców leśnych brak, nie wiem jak długo jeszcze tu wytrzymamy – napisał na Twitterze zrozpaczony poseł Tarczyński. – Słońce grzeje, ciepłego pić przecież nie będziemy, a fale miło kołyszą i chyba zaraz grozi nam drzemka.

Na szczęście na reakcję rządu nie trzeba było długo czekać. Jak dowiedzieli się dziennikarze "Dziennika Bałtyckiego", na wniosek wojewody pomorskiego Rada Ministrów ogłosiła stan klęski żywiołowej na terenie rozciągającym się od płetwy mieczowej przez saling do samego topu masztu.

Choć jest już właściwie poza sezonem, rząd ma zrobić wszystko, by pomóc poszkodowanym.

– Gdy przedstawiciel narodu nie jest w stanie normalnie funkcjonować, może liczyć na pomoc państwa i samorządu – ogłosili premier Beata Szydło i szef MSW Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej. – Żaden operator fine dining nie będzie już żerować na ofiarach kataklizmu zawyżając ceny ostryg i foie gras.


Jeszcze dziś ponad 200 żołnierzy z Dywizjonu Okrętów Bojowych w Gdańsku rozłoży na Mołtawie przeprawę pontonową, dzięki której do poszkodowanych będą dostarczone zapasy żywności.

– Na lądzie pracuje ponadto 20 żołnierzy z 7. Brygady Obrony Wybrzeża – zapewnił minister Mariusz Błaszczak. – Ich zadaniem jest udrożnienie kolejki do delikatesów, by znaleźć świeże, polskie truskawki i zapewnić stałe dostawy na jacht.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...