Jaskinia hazardu na Woli zlikwidowana. Goście zamawiali UberEATS i obstawiali, kto dojedzie szybciej

Wikimedia Commons / Flicrk/shopblocks
Funkcjonariusze ABW namierzyli i zlikwidowali gigantyczne podziemie hazardowe na warszawskiej Woli. Operatorzy nielegalnego salonu gier zamawiali hurtowe dostawy jedzenia przez popularną aplikację UberEATS i zachęcali gości do obstawiania, który z dostawców dojedzie do celu jako pierwszy – dowiaduje się ASZdziennik.

– Pionkami w grze zagorzałych hazardzistów było ponad 200 dostawców UberEATS – poinformował Krzysztof Milczarek, rzecznik prasowy ABW. – Zyski grupy przestępczej można szacować na ponad 800 tys. złotych z zakładadów w gotówce i drugie tyle w pozyskanych BigMacach, pizzach, zestawach sushi i tak lubianych przez Polaków daniach mącznych.

Rzecznik ABW ujawnił, na czym polegał chory system drobiazgowo opracowany przez operatorów warszawskiej jaskini hazardu.

– Zakład zwyczajny polegał na wytypowaniu dostawcy, który zajmie pierwsze miejsce - tłumaczy Milczarek. – W przypadku zamówień, w których brało udział minimum sześciu dostawców, można było też obstawić zakład porządkowy i typować dostawców, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca, w dowolnej kolejności.

Popularnością cieszyły się też tzw. "trójki" i "czwórki", w których należało ustalić precyzyjną kolejność zapukania dostawców do drzwi, a także "kwinta", gdzie gracze musieli wskazać zwycięzców w pięciu kolejnych zamówieniach.

– Zatrzymano dwóch operatorów kasyna oraz 10 dostawców UberEATS, których podejrzewa się o współpracę z grupą – informuje rzecznik ABW. – Chodzi o dostawców rowerowych, którzy w przypadku intratnych zakładów manipulowali osiągami korzystając ze środków komunikacji miejskiej i w efekcie ustawiali kolejności dostaw na niekorzyść graczy.


Pozostałym dostawcom grozi zarzut nieświadomego uczestnictwa w grupie przestępczej i dożywotni zakaz wstępu na Służewiec.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autora znajdziesz na Twitterze: @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...