Spektakularna akcja policji na Nowych Horyzontach. Zatrzymano 40 osób z biletami do multipleksu

Fot. 123rf.com
Sukcesem zakończyła się szeroko zakrojona akcja wrocławskiej policji podczas 17. edycji festialu filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. 40 osób zostało zatrzymanych podczas próby wymknięcia się z izraelskiego dramatu "Tikkun" z 2015 roku.


– Grupa składa się z kobiet i mężczyzn w wieku 20-35 lat. Znaleźliśmy przy nich nielegalne bilety do jednego z multipleksów na letnie blockbustery, głównie na "Valeriana i miasto tysiąca planet", ale także na "Mroczną Wieżę" i "Atomic Blonde" – informuje rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. – Jesteśmy teraz w trakcie ustalania, czy były one przeznaczone wyłącznie na użytek własny, czy również na handel.

Policjanci trafili na trop grupy przestępczej dzięki analizie DNA popcornu znalezionego pod jednym z foteli po piątkowej projekcji irańskich "Nocy nad Zayanderud".

– KIedy odkryliśmy, że podczas seansu tego klasycznego, wielowątkowego dzieła mistrza Shabhaye Zayendeh-Rooda jedli prażoną kukurydzę, wiedzieliśmy, że mamy do czynienia ze zwyrodnialcami i musimy działać szybko – mówi jeden z wrocławskich policjantów.

Zatrzymanym grozi kara do 5 lat oglądania filmów wyłącznie w wersji z polskim dubbingiem.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i zostały zmyślone.

Autor: Mariusz Ciechoński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...