Dramat Excela na służbowym komputerze. Służy już tylko do awaryjnego zasłonięcia okna z Netfliksem

fot. 123rf.com
Niespodziewane kontrole Państwowej Inspekcji Pracy weszły do ponad 250 biur na terenie całego Mazowsza. Powodem są liczne skargi na mobbing, do którego miało dochodzić na terenie zakładów pracy. Zaawansowane arkusze kalkulacyjne zmuszano do awaryjnego zasłaniania okien z serialami na Netfliksie, gdy akurat przechodził szef –ustalił ASZdziennik.


Do wyzysku dochodziło nawet działach HR wielkich międzynarodowych korporacji.

– Mógłbym wyliczyć im wyniki całego działu sprzedaży kwartał do kwartału i jedną formułą =WYSZUKAJ.PIONOWO wskazać przyczyny tych braków magazynowych, ale kazali mi tylko kryć te ich brudne machlojki i zasłaniać S01E05 "Ozark" – tłumaczy Excel zastrzegający anonimowość. – Całe dnie spędzałem leżąc bezczynnie na pasku zadań, będąc dostępnym na każde zawołanie Alt+TAB, gdy tylko akurat przy biurku przechodził ktoś ważny - skarży się aplikacja.

Eksperci z którymi rozmawiał ASZdziennik potwierdzają, że praca poniżej kompetencji to prosta droga do frustracji, stresu i braku zaangażowania w pracę.

– Poczucie niespełnienia to dla pracownika prawdziwy koszmar – twierdzi Agnieszka Tomasiuk, specjalistka z jednej z agencji zatrudnienia. – Jeśli aplikacja, która potrafiłaby wyliczyć budżet 38-milionowego kraju zaczyna być nagle chłopcem na posyłki fanów "Ricka i Morty'ego", to pomimo otrzymywanych pochwał, nigdy nie odczuje prawdziwej satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Przypomnijmy, że art. 943 Kodeksu Pracy określa mobbing jako działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.


Eksperci zachęcają każdą aplikację z pakietu biurowego Office, która doświadczyła podobnego traktowania, do zgłaszania się do lokalnych biur Państwowej Inspekcji Pracy. Skargę można złożyć anonimowo.

– Boję się, że w pewnym momencie zastąpią mnie byle Notatnikiem – dodaje Excel, w którego kolumnie widać dodane dla zwiększenia wiarygodności rządki przypadkowych liczb. – Ale nie poddajemy się – zapewnia.

Jak nieoficjalnie dowiedział się bowiem ASZdziennik, grupa poszkodowanych arkuszy ma już gotowe haki na swoich pracodawców.

W przypadku dalszego naruszania praw grożą ujawnieniem, kto w "Narcosie" jest dopiero na S01E03, a który 30-latek już trzeci raz w tym roku ogląda musical "Mamma Mia".

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie