Rusza pierwsze uzdrowisko w Płocku. Tysiące osób przyjechało odetchnąć powietrzem bogatym w BPM

Pexels / audioriver.pl
Tempo dochodzące do 150 uderzeń na minutę wskazały w piątkowe popołudnie metronomy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku – podał w komunikacie Urząd Miasta. To dobre wiadomości dla blisko 30 tysięcy rekonwalescentów, którzy przyjechali do miasta na trzydniowe wczasy zdrojowe do wybudowanego nad Wisłą pierwszego w Płocku sanatorium.


– Płocki rynek całkowicie wypełnił się kuracjuszami – mówi zachwycony prezes domu zdrojowego "Audioriver". – To cieszy, bo przygotowaliśmy dla nich ofertę rehabilitacyjną bogatą w techno, house, drum & bass i IDM – podkreśla.

Już przy trasach dojazdowych do Płocka na rekonwalescentów czekają tymczasowe ośrodki przejściowe z downtempo. Przy 65-95 BPM można zaaklimatyzować się do zabiegów, jakie na kuracjuszy czekają nocą na Hybrid Stage i w Circusie.

– Poziom BPM w całym organizmie przeciętnego dorosłego człowieka wynosi zaledwie od 70 do 85, z czego większość zmagazynowana jest w sercu – tłumaczy szef uzdrowiska w rozmowie z ASZdziennikiem. – Niedobór BPM prowadzi do niedoczynności na parkiecie i wielu groźnych powikłań, a przejawia się spadkiem wydajności fizycznej, znużeniem oraz odrętwieniem kończyn.

Na to wszystko receptę mają rehabilitanci, którzy wszystkich chętnych przyjmować będą od piątku do niedzieli.

Naświetlanie lampami stroboskopowymi, inhalacje plażowym piaskiem, nakłuwanie samplami, syntezatorowe masaże głowy i kąpiele w undegroundowych źródłach ambientu – to tylko niektóre z zabiegów, jakie czekają na pacjentów w Płocku.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...