Genialny manewr miejskiego drapieżnika. Kupił nowy gadżet akurat kiedy jego partnerka nie patrzyła

123rf
Od tygodni krąży wokół swej ofiary, czekając na odpowiedni moment do ataku. Tej nocy wreszcie się doczeka. Ofiarą wygłodniałego 30-letniego drapieżnika z Warszawy padnie dziś nowy błyszczący gadżet – ustalił ASZdziennik. Samiec musi tylko poczekać, aż jego partnerka nie będzie patrzeć.

Gdy po zmroku samice przenoszą się na spokojne tereny sypialni, gdzie po dniu pracy mogą odpoczywać w przyjemnym chłodzie i przy lekturze szwedzkiego kryminału, drapieżca bezszelestnie udaje się do internetowej gęstwiny ofert, gdzie cierpliwie czeka i uważnie namierza swój łup.

– Łowca grasujący na terenach miejskich ma dwukrotnie więcej szans na złapanie ofiary gdy poluje samotnie, niż w grupie – tłumaczy nietypowe zachowanie samca dr Antoni Malicki, zoolog z Polskiej Akademii Nauk. – Drapieżnik nie traci podjętego tropu przez pytania "czy aby na pewno tego potrzebujemy" i uwagi "a w sklepie obok taka ładna komoda stoi", więc może w pełni skupić się na polowaniu i spokojnie podejść ofiarę – twierdzi ekspert.

Ze skupionych oczu bestii znawca wyczytał już wszystko. Tej nocy padło na przebywający nieopodal multimedialny kombajn: konsolę Shield do streamowania filmów i gier na ekranie telewizora.

– Zmuszony do samotnego polowania podkrada się do ofiary tak blisko jak tylko jest to możliwe – komentuje zoolog. – Nie zaatakuje, dopóki nie zobaczy rozdzielczości 4K i technologii HDR oraz wysokiej jakości strumieniowania gier z PC.

Atak na tak dużego zwierza przebiega błyskawicznie. Samiec rzuca się na NVIDIA Shield TV, agresywnie kilka na ikonę koszyka, i nim samica zdąży wychylić z sypialni głowę i zapytać, co robi przy komputerze o 01:30 w nocy i żeby dał już sobie spokój, zamówienie jest już realizowane.


– Nie tylko drapieżnik skorzysta z owoców dzisiejszych łowów – uspokaja jednak ekspert.

Zdobycz podzielona będzie bowiem pomiędzy wielu osobników zamieszkujących mieszkanie drapieżcy, a gry z PC, filmy z Netflixa czy muzykę ze Spotify streamować będzie każdy członek stada.

To jest ASZdziennik dla NVIDIA Shield TV, genialnego urządzenia, które łączy w sobie zalety Smart TV i konsoli do gier.
Trwa ładowanie komentarzy...