7 zdań kulturalnego człowieka, którymi zabłyśniesz na imprezie w ten weekend

Spór o wielkość golden circle na koncertach cię nie dotyczy, bo na YouTubie zawsze masz dobry widok na scenę? Chciałaś wreszcie przeczytać tę głośną nową powieść młodego autora, a bibliotekarka odesłała cię do działu z klasyką? W odpowiedzi na pytanie czy wolisz książki czy ekranizację "Gry o Tron" musisz tak czy inaczej skłamać?


Bez obaw.

Oto siedem zdań, jakie zaimponują nawet tym znajomym, dla których OFF Festival jest zbyt mainstreamowy.

1. W "Spider-Man: Homecoming" walka tytułowego bohatera z Vulturem to tylko tło dla emocjonalnych scen walki Petera Parkera z samym sobą. Niezwykle ciepły i wzruszający dramat obyczajowy o dorastaniu, 9/10.

Twórcy odważnie sięgnęli po klasykę dobrego kina dla młodzieży, od "Breakfast Club", przez "Moją Dziewczynę" po pamiętny oscarowy "Boyhood". Uwięziony między dzieciństwem a dorosłością Spiderman to bohater, jakiego dzisiejsi millenialsi potrzebują.

2. To mój trzeci kurs szybkiego czytania i kolejny, którym się tylko rozczarowałam. Powoli tracę nadzieję, że kiedykolwiek nauczę się czytać tak szybko, jak Remigiusz Mróz pisze.

Tymczasem mija kolejny dzień bez nowego kryminału o Forście. Mam nadzieję, że zdążę doczytać te cztery zaległe powieści z czerwca, nim Mrozowi skończy się blokada twórcza.

3. Poznajcie Michała. To mój wujek, który mimo sędziwego wieku 36 lat wciąż pamięta dekadę lat 80. XX wieku i dziś opowie nam, jak to było z dostępnością wafli w sieci Społem w czasach akcji "Stranger Things". Czy "Jedenastka" przetrwałaby np. w województwie ciechanowskim?

Nie zamęczajcie go zanadto pytaniami. To i tak wielkie poświęcenie z jego strony, że w tym wieku dotrwał do 22:00.

4. W analizach genezy brexitu od tronu Wilhelma Zdobywcy po gabinet Tony'ego Blaira wciąż brakowało mi głosu prostego ludu. Na szczęście Colin McElroy i Olivia Chaney połączyli siły, by na płycie Offa Rex przedstawić własną interpretację folkloru z Wysp.

Przy "The Old Churchyard" poprosiłeś Boga by chronił krolową, a w trakcie "Willie o'Winsbury" na Messengerze po raz pierwszy od 2010 roku odezwał się kolega, mieszkający od lat w Birmingham.

5. "Serial Cleaner" łamie stereotypy i zmusza gracza do wcielenia się w nietypowego protagonistę. W końcu nie na co dzień zdarza się nam wynosić śmieci po kryjomu - tak, by nikt nie zauważył naszego wielkiego zaangażowania w prace domowe.

Ze statystyk wynika, że gracze z Polski pierwszy poziom kończą średnio za piątym razem, a przy drugim narzekają, że przecież dopiero co wynosili.

6. Touroperatorzy w końcu zaczynają doceniać walory turystyczne września nad polskim morzem. Prognozy mówią, że nad Gdańsk może nadciągnąć przyjazny front z Sevdalizą i Waxahatchee.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że polityka festiwalu Soundrive nie zabrania wnoszenia parawanów.

7. Agnieszka Kościańska w "Zobaczyć Łosia" spisała niezwykły dokument o rzadko spotykanym w Polsce gatunku, któremu poważnie grozi wyginięcie. I nie chodzi tu wcale o łosie, choć one też nie mają lekko.

Historia polskiej edukacji seksualnej podobno kończy się na podstawie programowej MEN na lata 2017/2018, ale mogą to być tylko plotki.Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...