Skandal w Empiku. Pełnoletni mężczyzna przyłapany na próbie zakupu biletu na Eda Sheerana

123rf.com
Nawet 80 proc. dorosłych Polaków ma za sobą pierwsze doświadczenia z piosenkami Eda Sheerana. Z zatrważających danych Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom wynika, że 30-latkowie coraz częściej sięgają po "Shape of You", a wiek inicjacji sheeranowej niebezpiecznie zbliża się do wieku średniego.


Statystyki opublikowano po incydencie, do jakiego doszło w jednym ze sklepów Empik w Warszawie. W salonie przy ul. Marszałkowskiej bilet na koncert Eda Sheerana usiłował zakupić 29-letni Mariusz P.

– Wychodziłam z działu z alternatywą, kiedy nagle podszedł do mnie tajemniczy starzec – relacjonuje 15-letnia Liliana, która do sklepu przyszła po reedycję "OK Computer". – Zapytał, czy mogłabym mu kupić dwa bileciki na Sheerana, bo ma już prawie 30 lat i jest poza głównym targetem.

Odpowiedzialna dziewczyna głośno zaśmiała się i powiedziała, że w tym wieku to może mu najwyżej kupić karnet na Legendy Rocka w Dolinie Charlotty. W sektorach siedzących.

Przypadków takich jak ten w Warszawie jest jednak więcej.

Z badań wynika, że choć raz w życiu po "Shape of You" sięgnęła już większość Polaków wieku 18-32, 70 proc. młodych par nie wyobraża sobie wesela bez "Thinking Out Loud" na pierwszym tańcu. Taki sam odsetek regularnie raczy się playlistami "Podobne do Eda Sheerana" na Spotify.

– Istnieje wiele czynników sprzyjających inicjacji sheeranowej w wieku średnim – twierdzi dr. Bożena Markowska, specjalistka ds. leczenia uzależnień. – Dorośli często czerpią wzory od nastolatków, bo myślą, że dzięki temu stają się młodzi i obeznani w muzycznych trendach.


Zdaniem Markowskiej, dlatego to właśnie młodzież ma główny wpływ na kształtowanie się postaw i wyborów, jakich dokonują Polacy zbliżający się do 30-stki.

– Zapewniamy, że w naszej sieci nie ma miejsca na takie praktyki i nikt powyżej 18 roku życia nie może liczyć na taryfę ulgową - usłyszeliśmy w biurze prasowym sieci Empik. – Zwłaszcza, że sprzedaż rusza dopiero od jutra.

To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś /@lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie