Wpadka youtuberów. Poprosili widzów o małe wsparcie, będą dostawać z abonamentu więcej niż TVP

Fot. G.F. Darwin
Uważaj o co prosisz, bo właśnie to możesz dostać. Przekonali się o tym właśnie Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin.

– Deklarowane wsparcie G.F. Darwin na Patronite przekroczyło właśnie wpływy TVP z abonamentu – dowiaduje się ASZdziennik.

Twórcy Grupy nie tak sobie to wyobrażali. We wstępie do akcji zbierania patronów, którzy zdeklarują się do comiesięcznego wspierania działalności artystycznej, Hucz/Jurkowski napisali: - Mamy mnóstwo pomysłów, wiemy jakie odcinki chcemy zrealizować, ale najzwyczajniej w świecie - sami dalej nie damy rady.

Prośbie towarzyszył też okolicznościowy filmik i tak to miało się skończyć. Aż sprawy wymknęły się spod kontroli. W kilkanaście godzin popularni Darwini zebrali całą planowaną sumę, potem przebili pułap Krzysztofa Gonciarza, aż przyszedł czas na telewizję publiczną.

– Obecnie deklarowane ponad 17 tys. złotych comiesięcznego wsparcia to suma przekraczająca wysokość dobrowolnych wpłat abonamentowych na TVP, a kwota ciągle rośnie – słyszymy nieoficjalnie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Z wielkimi budżetami wiąże się jednak większa odpowiedzialność. Jak dowiaduje się ASZdziennik, jako największy beneficjent systemu dobrowolnych danin G.F. Darwin powinna według ustawy przejąć teraz obowiązki narodowego nadawcy.

I jeszcze w tym miesiącu przedstawić nową ramówkę TVP.
To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia poza zbiórką na G.F. Darwin zostały zmyślone.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...