7 zdań, które zrobią z ciebie Magdalenę Ogórek i sprawią, że prawica będzie ci jadła z ręki

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Magdalena Ogórek to przykład najszybszej dobrozmianowej kariery. Kiedy Bartek Misiewicz musiał zacząć chodzić za Antonim Macierewicze od momentu, kiedy przestał raczkować, pani Magda w dwa lata przepoczwarzyła się z wysługującej się SLD gąsienicy w pięknego motyla Dobrej Zmiany. Teraz też będziesz mógł lub mogła pójść w jej ślady.

Oto 7 zdań, które z każdego zrobią Magdalenę Ogórek. Początkowo umysł będzie się buntować, ale gdy je opanujecie będziecie nam wdzięczni. Za ten program w TVP Info.

1. Niech GW zrobi coś, by oskarżony przez IPN Stefan Michnik - morderca Żołnierzy Wyklętych, został ekstradytowany do Polski ze Szwecji!

Taka młoda, a taka przenikliwa. Komentarz zawiera właściwie wszystko, żeby Twitter zaczął na Kickstarterze zbierać na twój pomnik: jest zawsze na czasie konflikt z Gazetą Wyborczą (której nie czytasz, bo nie czytasz papieru toaletowego), jest zawsze na czasie Stefan Michnik. Dla efektu możesz jeszcze dodać coś o Komunistycznej Partii Polski, której ideowym dzieckiem jak Platforma Obywatelska, czy kto tam będzie akurat wrogiem Prawa i Sprawiedliwości.

2. Nie bez przyczyny salon poststalinowski (dziś liberalny) szydzi ze szczątków zamordowanych Bohaterów.

Stalinizm=liberalizm. Proste, prawda? Jako Magdzie Ogórek też ci się takie wyda. Pewniak w każdej prawicowej dyskusji.

3. Bardzo trudno jest atakować Andrzeja Dudę merytorycznie. Nie popełnia błędów i nie doprowadza do sytuacji kompromitujących urząd, do czego byliśmy przyzwyczajeni w trakcie prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Nikt nie mówił, że bycie Magdą Ogórek to łatwa sprawa. Być może dlatego jest taka tylko jedna. Nie przejmuj się jednak. Wystarczy wygłosić to zdanie i zatkać uszy. Żeby nie zostać ogłuszonym przez huk poststalinowskich szczęk uderzających o podłogę. Rezerwuj też od razu sobie wieczór. W dniu wygłoszenia tego zdania będziesz gościem "Wiadomości".

4. Bardzo mnie boli, że w tym całym paradygmacie poprawności politycznej, bywa, że pojawiają się głosy, że posiadanie większej ilości dzieci jest obciachem, bo modnie jest chodzić za rękę na ulicy, w sensie chłopak z chłopakiem.

Zdrowa rodzina zdrową podstawą Imperium Lechitów. Nie może być tak, że jedni mają dzieci, a drudzy są po prostu szczęśliwi. Internet i Samuel Pereira przyznają ci rację. Można użyć alternatywnie z "Geje, geje, cała Polska z was się śmieje".

5. Z punktu widzenia tych świeżych doświadczeń, ale także całej naszej historii związanej z Katyniem, boli mnie kwestia podobnego potraktowania ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wstydzę się, boli mnie, przykro mi - to elementy szantażu emocjonalnego przez lata stosowanego przez znienawidzoną "Gazetę Wyborczą", ale cicho. Prawdziwa cnota szechteryzmu się nie boi. A że z tym Katyniem trochę przesada? Przesada to była za rządów PO, kiedy nikt nie fetował takich bohaterów jak Władysław Bartoszewski.

6. Dziś mamy w Europie otwartą wojnę, której pomogliśmy w jej rozwinięciu. Mamy źle prowadzoną politykę migracyjną, międzynarodową. To przynosi takie, a nie inne skutki.

Normalnie tego typu zdania wypowiada Miriam Szaded, ale nie przejmuj się. Jesteś od niej ładniejsza. A poza tym może twoi fani cię posłuchają i zaczną w końcu wyganiać nierdzennych Polaków. Tak, że ten...

7. Jarosław Kaczyński na pewno jest wybitnym politycznym strategiem. Realizuje wizję Polski, wobec której opozycja jest kompletnie bezsilna. Potrafi w paru krótkich zdaniach sprowadzić opozycję do parteru i wykazać jej porażającą indolencję intelektualną.

Na koniec najtrudniejsze, nie tylko z powodu objętości. Jarosław jest genialny. Przeciętny umysł nie stworzyłby przecież rządu z Błaszczaków, Waszczykowskich i Szydeł. Do tego trzeba pewnej intelektualnej perwersji, ale z tą indolencją to trochę pojechałaś. Dlatego ten fragment trzeba powtarzać przed lustrem do skutku. Aż przestaniesz czuć żenadę.

To jest ASZdziennik, ale ŻADEN CYTAT nie został zmyślony. Wszystkie pochodzą z rzeczywistych wypowiedzi Magdaleny Ogórek.(r)
Trwa ładowanie komentarzy...