House of Cards made in Poland. Tak wyglądałby hit Netflixa, gdyby był robiony w Polsce [SEZON 3]

mat. promocyjne
Premiera 5. sezonu "House of Cards" już 30 maja. Dlatego ASZdziennik przypomina, co do tej pory wydarzyło się w serialu. Albo mogłoby się wydarzyć, gdyby działo się w polskich realiach i polskich telewizjach. Oto streszczenie 3. sezonu "House of Cards PL".


W poprzednich sezonach: Frank przygarnia psa, a Claire zagłusza instynkt macierzyński w pracy [SEZON 1.]. Tymczasem Frank robi wszystko, żeby ratować karierę prezydenta USA, a Claire nadal nie ma przyjaciół [SEZON 2.].

Uwaga! Wszelkie podobieństwo do istniejących postaci jest niezamierzone.

SO3E01

Frank właśnie zaczął nową pracę - na prośbę przyjaciela Garetta Walkera wziął za niego zastępstwo - ale nie idzie mu za dobrze. "Życzliwi" domagają się od niego jakichś działań, jakby w pół roku można było coś zrobić. Na szczęście Frank znajduje pocieszenie podczas wizyty na grobie ojca.

Tymczasem Claire chętnie poniańczyłaby jakieś dzieci, ale nie ma żadnych. Więc zabija czas starając się o stanowisko ambasadorki przy ONZ.

Douga boli głowa.

S03E02

Po tym wszystkim, co Frank zrobił dla kraju, informacja, że jego koledzy z pracy nie chcą, żeby kandydował w najbliższych wyborach, jest jak pocałunek Judasza. A Frank jest bardzo wierzący, więc przyjmuje to z pokorą, składając wszystko w rękach opatrzności.

To samo robi Claire po braku zgody na jej ambasadorowanie. Trudno, niech się dzieje wola nieba.

S03E03

Między Claire i Frankiem nigdy nie było lepiej, ale właśnie wtedy na horyzoncie pojawia się zły Rosjanin Wiktor Petrow, pragnący rozbić to małżeństwo. Claire początkowo bierze jego intymny taniec i pocałunek za typowy rosyjski obyczaj. Ale się myli. Odrzucony Wiktor poprzysięga zemstę.

S03E04

Rozbijacz małżeństw Wiktor uderza po raz pierwszy. Na jego rozkaz rosyjska policja aresztuje działacza społecznego organizacji LGBT. Claire zaczyna się łamać. Może to naprawdę była miłość?


Frank ma kłopoty. Heather Dunbar chce też kandydować na stanowisko, na które on nie kandyduje. Doug powoli dochodzi do zdrowia. Z sympatii do Franka pomaga mu Heather Dunbar.

S03E05

Frank nadal nie kandyduje na prezydenta. Czuje za to, że na to stanowisko bardziej nadaje się rzutka Jackie Sharp. Dlatego udziela jej bezinteresownego poparcia.

Doug trochę szybciej dochodzi do zdrowia.

S03E06

Claire i Frank lecą do Moskwy, żeby znów poczuć te motyle w brzuchu. Niestety, ku ich zaskoczeniu na miejscu jest też Wiktor. Claire i Frank wracają do domu. Nic już z tego wypadu nie będzie.

S03E07

Kryzys w małżeństwie się pogłębia. Frank uważa, że nie jest godny Claire, Claire uważa, że nie jest godna Franka. Dlatego znów uciekają w pracoholizm. Żeby zdusić w sobie żal do Claire Frank rozpoczyna pracę na ustawą zapewniającą pracę milionom Amerykanów. Claire chodzi na spacery.

S01E08

Claire musi przerwać ulubione spacery, bo zbliża się huragan. Dla niej oznacza to tylko konieczność zostania w domu i pracy nad nic nie znaczącymi rezolucjami dotyczącymi pokoju na Bliskim Wschodzie, ale dla Franka to trochę za dużo. To wtedy postanawia, żeby rzucić to wszystko i zostać prezydentem.

S01E09

Mściwy Wiktor rozrabia w Izraelu. Frank wysyła więc tam swoich ludzi, ale ci nie znajdują Wiktora. Wychodzi, że to wszystko było tylko złośliwym żartem, tzw. "prankiem".

Tymczasem Doug ciężko przeżywa informację o śmierci swojej podopiecznej Rachel.

Tylko Claire ciągle nie ma nic do roboty, więc z nudów zgadza się wyreżyserować ten odcinek.

S03E10

Choć życie Franka to skromna opowieść o uczciwości i cnocie, jego biografia zainteresowała pisarza Toma Yatesa. Panowie szybko zostają przyjaciółmi. Frank zwierza mu się ze swojego największego mrocznego sekretu: w tym roku zapomniał o urodzinach Claire.

Tymczasem Claire zmienia fryzurę.

S03E11

Wrogowie Franka próbują skompromitować go podczas telewizyjnej debaty, ale ten jest gotowy. Długo opowiada o swojej rodzinie i religijności kompletnie rozbrajając nienawistne zaczepki oponentów.

Claire poznaje Toma Yatesa. Nareszcie będzie miała kogoś, z kim może porozmawiać przy wypiekach własnej roboty.

Podopieczna Douga Rachel ożywa.

S03E12

Tom kończy pierwszy rozdział książki o Franku i Claire. Wyszedł gotycki romans zombie podczas, gdy umowa dotyczyła historii raczej rodem ze "Zmierzchu". Hether Dunbar szantażuje Franka ujawnieniem tej nieudanej książki. Doug pali rękopis w kominku.

S03E13

Życie jest nowelą i Underwoodowie znów to poczuli. Frank wygrał pierwsze prawybory, ale zapłacił za to szczęściem rodziny. Pozbawiona uwagi męża Claire pomyślała, że jest mu równa.

Szczęśliwy Doug znajduje Rachel. Niestety w grobie.

To jest ASZdziennik dla Netflix. Za tydzień Sezon 4, a tu znajdziesz pozostałe streszczenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

DZIEJE SIĘ

0 0Piękny gest Dudy wobec Trumpa. Na pocieszenie po Grenlandii podarował mu Podlasie
0 0Desperacja lasu w Amazonii. Zbudował sobie katedrę Notre Dame, żeby świat przejął się pożarem
FEST FESTIVAL 0 0Alarm smogowy dla Śląska odwołany. Siwy dym to tylko efekt wizyty Wu-Tang Clanu w Polsce
0 0Dramat Margaret. Chciała wystąpić z Kościoła, zapomniała, że tu jest Polska [7 REAKCJI]
0 0Drama roku, o którą nikt nie prosił, ale... Oto Marta Linkiewicz vs. dziennikarz Canal+ (w Warsie) [CYTATY]
TYSKIEPartnerem materiału jest 0 0Rozbicie dzielnicowe nad Bałtykiem. Pod nieobecność ojca synowie podzielili plażę pod jego parawanem
#PawłowiczFree 0 0ASZdziennik oficjalnie serwisem wolnym od Pawłowicz. Nigdy już o niej od nas nie usłyszycie