7 gier towarzyskich, które umilą każdy wyjazd na majówkę

123rf.com
Znasz na pamięć wszystkie hasła "Tabu" i karty "Dixita"? Jedziesz na majówkę i boisz się, że pogoda pokrzyżuje ci plany? Najchętniej zaszyłbyś się w domu na całe 5 dni, ale krępujesz się ujawnić się ze swoim introwertyzmem przed grupą znajomych?

Bez obaw.

Oto siedem emocjonujących gier towarzyskich, które umilą każdy długi weekend nad morzem, w Bieszczadach lub na Mazurach.

1. "Gdzie jest Wi-Fi?"

Gra terenowa.

Do domku na mazurskim odludziu wchodzi grupa millenialsów. Gracze izolują się w samotności w odległych zakątkach obiektu. Rozgrywka zaczyna się w momencie, gdy pierwszy uczestnik zacznie wykazywać objawy FOMO. Wygrywa pierwsza osoba, która zamieści na YouTubie unboxing jednorazowego grilla z "Biedronki".

2. "Wróżenie z Butelki"

Gra o poranku.

Przygotowania do rozgrywki należy rozpocząć nocą poprzedzającą grę. Chwilę po przebudzeniu uczestnicy zgromadzeni w pokoju pełnym enigmatycznych wskazówek muszą ustalić, co działo się w ich gronie poprzedniego wieczoru. Wygrywa ten, kto przypomni sobie i wskaże najwięcej kompromitujących szczegółów na temat wczorajszego zachowania kolegi.

3. "To Był Twój Pomysł"

Gra psychologiczna dla par.

Do rozpoczęcia zabawy potrzebne będą wzajemne pretensje i odrzucona przez jednego z graczy propozycja spędzenia majówki w gronie przyjaciół na rzecz wyjazdu tylko we dwoje. Zadaniem uczestników jest uprzykrzenie przeciwnikowi reszty pobytu w Bieszczadach. W pierwszym etapie - przez pasywną agresję i narzekanie na pogodę. W drugim - na drodze wyciągania ukrytych od roku żali. Nikt nie wygrywa.

4. "Wskaż Różnice"

Gra na spostrzegawczość.


Gracze biorą do ręki smartfony i otwierają zdjęcia wynajętego apartamentu zamieszczone w serwisie Booking.com. Wygrywa osoba, która wskaże najwięcej różnic na niekorzyść.

5. "Kto Ma Ładowarkę Do iPhone'a?

Gra logiczna.

W grze mogą wziąć udział osoby, których wskaźniki baterii w iPhone'ach wskazują na mniej niż 5%. Uczestnicy stają przed grupą wpatrzonych w ekrany kolegów i próbują odgadnąć, który z nich jest użytkownikiem iOS-a. Na pytania ("Czy minijack to relikt przeszłości?", "Czy wstydzisz się wyjąć telefon w Starbucksie?" itp.) uczestnicy zabawy mogą odpowiadać tylko "tak" lub "nie". Wygrywa gracz, który jako pierwszy zamówi Samsunga S8.

6. "Kto Zajął Łazienkę?"

Gra na przeczekanie.

Im więcej graczy tym bardziej emocjonująca rozgrywka. Zabawa zaczęła się w momencie, gdy na początku marca Mistrz Gry za atrakcyjną cenę zarezerwował apartament dla 10 osób na 5 dni z jedną łazienką mieszczącą prysznic i toaletę. Uczestnicy dzielą się na grupy pod względem potrzeb, za którymi chcą z niej skorzystać. Wygrywa drużyna, której uda się uformować dłuższą kolejkę.

7. "Chyba Się Przejaśnia"

Gra zręcznościowa.

Uczestnicy wychodzą na taras i udają, że bawią się jak w czasie wiosennych temperatur. Zadaniem graczy jest niepostrzeżenie powrócić do ciepłego salonu z kominkiem, nim reszta uczestników zorientuje się że wcale się nie przejaśnia i zaraz zacznie padać. Przegrywa osoba, która jako ostatnia wejdzie do domku.

Dla spragnionych mocnych wrażeń zalecany jest wariant "Przejdzie Bokiem", w którym uczestnik ma za zadanie rozpalić ognisko bez utraty nadziei na to, że te ciemnogranatowe cumulonimbusy zwieje w inną stronę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...