Sondaż CBOS: połowa rządu źle ocenia działalność Polaków

123rf.com / Wikimedia Commons
Czarne chmury nad 38-milionowym narodem. Już ponad połowa ministrów rządu Beaty Szydło nie jest zadowolona z pracy Polaków – wynika z najnowszego sondażu CBOS, do którego dotarł ASZdziennik. Komentatorzy są zgodni: Polacy mają powody do obaw.


– Pod koniec kwietnia Polacy znów stracili w oczach rządu – czytamy w najnowszym raporcie CBOS. – Ma to związek poprzednim sondażem, z którego wynika, że rząd stracił w oczach Polaków – tłumaczą eksperci.

CBOS w ostatnim tygodniu kwietnia zapytał szefową rządu i ministrów, jak oceniają Polaków. Aż 51 proc. ankietowanych nie jest zadowolona z ich pracy, z czego 31 proc. ocenia ją "źle", a 20 proc. - "bardzo źle". "Raczej dobrze" o 38-milionowym narodzie wypowiada się 36 proc. badanych. "Zdecydowanie dobrze" – 5 proc. Jedna z ankietowanych udzieliła odpowiedzi " wprowadziliśmy 500 Plus".

– Te wyniki to jasny sygnał ostrzegawczy dla każdego z 38 milionów Polaków – ocenia dr Wiesław Maciejczak, socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego. – Rząd widzi, co się dzieje, i coraz odważniej deklaruje swoje niezadowolenie.

Krytyka rządu w ocenie Polaków dominuje w większości grup społeczno-demograficznych. Badane Anny Zalewskie najczęściej wykazują nieufność wobec najmłodszych obywateli, a w grupie ankietowanych Konstantych Radziwiłłów badacze zauważyli największą dezaprobatę dla Polek.

Zdaniem ekspertów, jeżeli Polacy nie zmienią swojego postępowania, niezadowolenie rządu Beaty Szydło będzie się pogłębiać.

Z sondażu CBOS wynika, że są powody do obaw.

Aż 77 proc. badanych zgodnie twierdzi bowiem, że powinno dojść do rekonstrukcji narodu i wymiany Polaków, którzy nie sprawdzają się w swojej roli, na lepszych.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...