Cud na egzaminie gimnazjalnym w Warszawie. 16-latek przetrwał w izolacji 60 minut bez smartfona

123rf.com
Można przygotować się na "Potop" i "Pana Tadeusza", ale nic nie przygotuje człowieka na takie tragedie. Spod sali egzaminacyjnej w gimnazjum im. Bolesława Prusa na warszawskiej Woli przypadkowi uczniowie wydobyli kompletnie zdezorientowanego 16-latka – dowiaduje się ASZdziennik.

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, chłopak mógł przebywać ponad 60 minut w izolacji - bez swojego iPhone'a i dostępu do internetu.

– Przecieraliśmy wyświetlacze ze zdumienia - mówią poruszeni świadkowie.

Gdy po egzaminie gimnazjalnym z języka polskiego uczniowie wyszli z sali i bezpiecznie powrócili do mediów społecznościowych, nikt nie wierzył, że ktokolwiek może jeszcze znajdować się offline.

A jednak.

– Nadrabiałem ostatnią godzinę życia na Snapie, kiedy usłyszałem ciche wołanie o pomoc - mówi ASZdziennikowi jeden z uczniów stołecznego gimnazjum. – Rozejrzałem się po korytarzu i zauważyłem, że coś porusza się w ciemnościach.

Oczom gimnazjalisty ukazał się jego rówieśnik, badający zagubionym wzrokiem okolicę. Rozłożone w geście bezradności ręce i wyprostowana szyja wyraźnie wskazywały, że chłopak jest pozbawiony jakiegokolwiek smartfona.

– Rozładował mi się – wyszeptał ostatkiem sił poszkodowany 16-latek.

Akcja ratunkowa przebiegła sprawnie.

– Nie ma takiego GIF-a, który oddałby to, co wtedy poczułem – podkreśla świadek zdarzenia. – Choć miałem tylko ładowarkę do Samsunga, wiedziałem, że muszę działać.

Wystarczyła chwila, by na Facebooku pojawił się dramatyczny apel o zbiórkę energii oraz akcja hasztagowa #MocDlaMaćka. Pierwsi honorowi dawcy ładowarek pojawili się przed salą w ciągu kilku minut i wspólnymi siłami podłączyli iPhone'a do źródła życiodajnej energii.

– W czasie gdy bateria i Maciek zyskiwali na sile, usiadła przy nich koleżanka i czytała na głos najnowsze tweety z hasztagiem #egzamingimnazjalny. Atmosfera była niesamowita, nigdy nie widzieliśmy tu tak mocnej wspólnoty – przyznają nauczyciele.

Na zdarzenie zareagowało już Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak potwierdziła szefowa resortu Anna Zalewska, podczas matematyczno-przyrodniczej i językowej części egzaminu gimnazjalnego w szkołach w całej Polsce zamontowane zostaną specjalne telebimy transmitujące filmy najpopularniejszych youtuberów, a pod gimnazjami pojawią się wyposażeni w tablety wolontariusze, którzy w razie potrzeby streszczą najnowsze posty z Tumblra.

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...