CIA zachwycone Macierewiczem. Chcą, żeby ich nauczył, jak w pojedynkę zniszczyć armię dużego kraju

Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
Sława Antoniego Macierewicza już dawno przekroczyła granice naszego kraju. A teraz ma szansę przyczynić się do szerzenia pokoju na świecie.


– CIA zwróciła się do Antoniego Macierewicza z prośbą o cykl szkoleń. Amerykanie chcą, żeby szef MON przyjechał do Langley nauczył ich jak w pojedynkę sparaliżować armię dużego kraju – czytamy w czwartkowym "New York Timesie".

Jak donosi dziennik, szef CIA John O. Brennan z wielką uwagą śledzi karierę polskiego ministra i jest zachwycony jego osiągnięciami.

– Paraliż sztabu generalnego to był majstersztyk – mówił współpracownikom na zamkniętym briefingu. – A ta operacja z obniżeniem morale przez salutowanie generałów niewydarzonemu millenialsowi przejdzie do historii dywersji. Gdybyśmy mieli tę wiedzę wcześniej, rozwalilibyśmy Saddama już w 1991 roku.

Nie dziwi więc, że Amerykanie wiążą z Macierewiczem niemałe nadzieje. Liczą, że z jego pomocą wreszcie rozmontują reżim Assada w Syrii i w końcu uzyskają skuteczną broń przeciw militarnemu państwu Kim Dzong Una.

Niestety na przeszkodzie może stanąć napięty terminarz Antoniego Macierewicza.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, do końca roku szef MON ma już sprzedane szkolenia w Rosji.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • USA
Trwa ładowanie komentarzy...