PiS reaguje na obawy o bliskie związki z Kościołem. Jeszcze dziś msza w intencji świeckiego państwa

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Po serii wiadomości o rzekomym sprzyjaniu stronie kościelnej rząd postanowił uspokoić wyborców, dla których ważny jest rozdział tronu i ołtarza.


– Prezydent Rzeczpospolitej i Prezes Rady Ministrów wezmą udział w uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ojca Tadeusza Rydzyka w intencji świeckiego państwa – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

To reakcja na krzywdzące, zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, doniesienia o regularnych wpłatach na fundację Lux Veritatis, informacjach o promowaniu kalendarzyka jako najskuteczniejszej metody antykoncepcyjnej czy próbie uczczenia rocznicy objawień fatimskich w Sejmie.

– Chcemy pokazać, że nam także bliska sercu jest idea świeckiego państwa promowana tak pięknie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam - słyszymy od członka gabinetu politycznego Beaty Szydło.

Na toruńskiej mszy oprócz pani premier i Andrzeja Dudy stawią się ponadto wszyscy ministrowie i posłowie z Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Jak wynika z naszych informacji specjalną laudację na cześć idei neutralności światopoglądowej władzy państwowej wygłosi Anna Sobecka.

A taca trafi do biskupów najczęściej pomijanych przy rozdziale ziemi.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...