MEN: Działanie 27:1 zostało wykreślone z podstawy programowej. Jego wynik zawsze jest nieważny

Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Choć Polska na ostatnim unijnym szczycie pełne zwycięstwo, rząd postanowił nie pozostawić kolejnych rozstrzygnięć przypadkowi.


– Nauczanie działania 27:1 zostało usunięte z podstawy programowej wszystkich szczebli nauczania szkoły podstawowej i średniej – ogłosiła minister edukacji Anna Zalewska.

– Ekspertyzy przedstawione przez MSZ nie pozostawiają wątpliwości. Działanie nie tylko nie prowadzi do żadnej konkluzji, ale pochodzi z obcej polskiej tradycji matematyki niemieckiej i dlatego polski rząd nie może się pod nim podpisać. Dla nas po prostu nie istnieje – tłumaczyła Zalewska.

Działanie trafi teraz do programu matematyki eksperymentalnej studiów wyższych, która zajmuje się liczbami urojonymi. Minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin już przygotował odpowiednie rozporządzenie.

Nie oznacza to jednak, że w korpusie działań szkolnych pozostanie niezasklepiona wyrwa i uczniowie szukając dawnego wyniku 27:1 będą musieli posiłkować się działaniami 26:1 oraz 28:1.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, niesławne 27:1 zastąpi działanie zgodne z twierdzeniem Szydło-Waszczykowskiego, w którym wynikiem jest zawsze wygrana Polski.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenia są jeszcze zmyślone.

Autor: Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...