Jacek Saryusz-Wolski oficjalnym polskim kandydatem na "chyba was popierd..." Unii Europejskiej

Fot. Sławomir Michalak / Agencja Gazeta
Miesiące spekulacji i politycznego przeciągania liny nareszcie się skończyły. Nasi europejscy partnerzy po raz kolejny nie zawiedli się na Polsce.


- Jacek Saryusz-Wolski jest oficjalnym polskim kandydatem na "chyba was popier..." Rady Europejskiej - donoszą główne europejskie agencje.

Jak dowiaduje się ASZdziennik, kandydatura Wolskiego to efekt kompromisu w kręgu tzw. mędrców PiS. To najmocniejsze nazwisko, na jakie zgodzili się Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski i Bartłomiej Misiewicz.

- Jacek Saryusz-Wolski znacznie lepiej pasuje na tę funkcję od Donalda Tuska, który nie spełnił pokładanych w nim nadziei - ujawnia polityk z kierownictwa PiS. - Już pierwsze reakcje na tę kandydaturę wskazują jak dobra to była decyzja.

Podobne sygnały płyną z brukselskich kuluarów. Według informacji ASZdziennika, już 26 krajów Wspólnoty wysłało do MSZ noty z nazwą nowego stanowiska byłego polityka PO.

Zwleka tylko Wiktor Orban. Jak wynika z informacji Węgierskiej Agencji Prasowej, premier Węgier na razie nie może przestać się, k..., śmiać.

To jest ASZdziennik, ale to prawda.(r)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...