Fatalny efekt Grammy. Stężenie "Hello" na twoim Facebooku osiągnęło stan alarmowy

Nagroda Grammy za najlepszą piosenkę roku dla Adele wciąż zbiera żniwo.


Blisko 1,5 tysiąca postów z "Hello" ukryto, a ponad 2 tysiące zgłoszono jako irytujące lub nieciekawe – to wynik niespodzianej kontroli, jaką regionalne stacje sanepidu przeprowadziły w poniedziałek na większości polskich osi czasu na Facebooku.

– Polacy coraz bardziej dbają o świeżość udostępnianej muzyki, ale w sezonie zimowym nadal istotnym problemem pozostają nagrody Grammy – mówi ASZdziennikowi dr. Anna Panasiuk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. – Zalecamy, by w ciągu najbliższych kilku dni podczas scrollowania treści na Facebooku zachować szczególną ostrożność.

Specjaliści z sanepidu apelują, by internauci, którzy natkną się na "Hello" Adele lub inne piosenki, które wydają się przeterminowane, nieświeże, lub zwyczajnie niesmaczne, natychmiast zgłaszali je do odpowiednich służb. Sami też zapowiedzieli walkę z niebezpiecznymi publikacjami.


– Planujemy działania w postaci mandatów karnych, a także wydawanie decyzji nakazujących usunięcie postów w określonym terminie – zdradzają w rozmowie z ASZdziennikiem. – W przypadku powtarzających się naruszeń, obejmiemy też ścisłym nadzorem konta Last.fm wszystkich sprawców.

Jak wynika z ustaleń ASZdziennika, trudne warunki na Facebooku mają utrzymać się co najmniej do rozdania Oscarów.

Służby sanepidu zapowiedziały już pełną gotowość do kontroli związanych ze stężeniem ścieżki dźwiękowej do filmu "La La Land".

To jest ASZdziennik, ale wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...