Dramat Pruszkowa i Wołomina. Po włączeniu obu miast do Warszawy będą musiały działać w jednym gangu

123rf.com
Konsternacja w szeregach grup przestępczych z Warszawy i okolic.


Jeżeli projekt posłów PiS o zmianie ustroju miasta stołecznego Warszawy wejdzie w życie, stołeczne szajki i organizacje o charakterze mafijnym będą musiały liczyć się z licznymi utrudnieniami – wynika z ustaleń ASZdziennika.

Chodzi o propozycję, w myśl której do warszawskiej metropolii weszłyby okoliczne miejscowości, w tym m.in. Pruszków i Wołomin. Po połączeniu wszystkich 33 gmin, lokalne i regionalne mafie musiałyby zacząć operacje w ramach jednego kartelu.

– Wedle naszej najlepszej wiedzy, projekt jest niekonstytucyjny i niezgodny z literą prawa – mówi ASZdziennikowi jeden ze znanych stołecznych gangsterów, zastrzegający anonimowość. – Poważnie narusza istniejący ład prawny i zagraża skutecznemu wydatkowaniu środków pozyskanych z Unii Europejskiej.

Dodaje, że dalsze działania podejmie po konsultacjach z innymi zaprzyjaźnionymi prawnikami.

We wspólnym komunikacie gangi z Warszawy i 32 przyległych gmin zaapelowały o ostudzenie emocji i podjęcie wspólnych wysiłków w celu deeskalacji sporu. Chcą, by zaplanowane na najbliższy rok rozboje i wymuszenia odbyły się zgodnie z opartymi o obecny podział administracyjny założeniami i by nikt nie mógł później zgłosić wątpliwości co do tożsamości sprawców.


– W każdej chwili jesteśmy gotowi na rzetelną i uczciwą debatę, opartą na faktach, a nie insynuacjach i domysłach – czytamy w skierowanym do mediów liście otwartym.

W odpowiedzi na działania PiS grupa mężczyzn i kobiet zajmująca się działalnością przestępczą na terenie Mazowsza przygotowała już kontr-ustawę. Propozycja zakłada m.in. przeprowadzenie referendum w stolicy i przyległych gminach, a także konsultacje społeczne w zakładach karnych.

Pod projektem podpisali się "Borsuk", "Łysy", "Maniera", i "Bolec".

Jeżeli polskie sądy zawiodą, sprawa będzie skierowana do Strasburga.

Jeżeli zaś Strasburg zawiedzie, sprawa będzie skierowana na Sycylię.

To jest ASZdziennik. Wszelkie cytaty i wydarzenie zostały zmyślone.

Autorzy: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas / Rafał Madajczak / @ojciecredaktor
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...