PiS uspokaja. Przemoc wobec kobiet w Polsce to zagrożenie czysto teoretyczne, jak np. smog

Setki tysięcy Polek całe życie czekały na te słowa.


Przemoc wobec kobiet w Polsce to zagrożenie czysto teoretyczne, jak np. smog czy globalne ocieplenie - zapewnili ministrowie rządu Beaty Szydło.

– Nie ma w tej chwili żadnego powodu do paniki. Nie sądzę, żeby bicie na alarm byłoby tutaj odpowiednią reakcją – mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro po konsultacjach międzyresortowych na temat planów wypowiedzenia przez Polskę konwencji antyprzemocowej.

– Lubimy mówić o zagrożeniach troszkę bardziej teoretycznych, w sytuacji, kiedy styl życia, jaki przyjmujemy, jest wielokrotnie bardziej szkodliwy - dodaje szef resortu sprawiedliwości.

Za przykład podał palenie papierosów, zapraszanie kobiet do programów publicystycznych, zmywanie naczyń przez prawdziwych polskich mężczyzn, i wolną wolę Polek o decydowaniu w sprawach własnego ciała.

O rozpoczęciu prac nad wyłączeniem Polski z konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet poinformowała na Twitterze Anna Błaszczak, dyrektorka Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Za pośrednictwem portali społecznościowych Polki rozpoczęły składanie rządowi wyrazów uznania.

Zapowiedziały także rychłe marsze poparcia dla rozpoczętych prac. Oprócz czarnych parasolek, na wszelki wypadek przygotowały tym razem także białe maseczki antysmogowe.

To jest ASZdziennik, ale nie wszelkie cytaty i wydarzenia są zmyślone.

Autor: Łukasz Jadaś / @lukaszjadas
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...